۱۴۰۲/۱۲/۱۵

تست معاینه فنی خودرو با سیخ کباب در اطراف تهران!

تست معاینه فنی خودرو با سیخ کباب در اطراف تهران!

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا ضمن انتقاد از بی توجهی برخی از دستگاه ها به وظایف خود در امر کاهش جانباختگان و آسیب دیدگان تصادفات رانندگی بار دیگر بر ضرورت افزایش ایمنی خودرو و جاده و همچنین اصلاح قوانین به منظور افزایش بازدارندگی آن تأکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سردار سیدکمال هادیانفر در نشست خبری که پیش از ظهر امروز در سالن همایش‌های نورالرضا برگزار شد، گفت: حوزه پلیس راهور حوزه کاملا متفاوتی است که با جان مردم سروکار دارد. دیگر بخش ها و حوزه ها در کشور نیز مسئولیت های مهمی دارد؛ اما هیچ کدام به اندازه پلیس نیست که مستقیما بر جان مردم تمرکز داشته باشد. برای درک بهتر اهمیت این موضوع باید بگویم که در همین یک ساعتی که این جلسه برگزار شد دست کم دو نفر در جاده های ما و در تصادفات رانندگی کشته شدند و ۵۰ نفر نیز دچار مجروحیت شدند که از این تعداد دست کم ۲۰ نفرشان برای همیشه دارای معلولیت شدند. این آمار به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست.

هادیانفر ادامه داد: ۵۱ درصد از جانباختگان حوادث رانندگی در دم و در همان صحنه تصادفات جان خود را از دست می دهند که از این تعداد ۳۴ درصد سرنشین خودرو هستند. ۴۹ درصد نیز بعد از تصادف جان خود را از دست می دهند که در این میان ۴۳ درصد در بیمارستان و ۶ درصد در حین انتقال جان خود را از دست می دهند.

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید