۱۴۰۱/۰۹/۱۲

ایجاد اقامتگاه بومگردی در فارس

۱۷۵ اقامتگاه بومگردی در استان فارس فعال است.
ایجاد اقامتگاه بومگردی در فارس

به گزارش اخبار ساخته ها؛ ابراهیم بختیاری سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس در جمع فعالان و سرمایه‌گذاران اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان فارس گفت: در حال حاضر ۱۷۵ اقامتگاه بوم‌گردی در این استان فعال است و فارس ازنظر کمی و تعداد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در کشور رتبه ششم را دارد.

او گفت: ایجاد انجمن‌های حرفه‌ای بخش خصوصی گردشگری در فارس یک ضرورت است، فعالیت این تشکل‌ها ضمن ایجاد یک جایگاه حقوقی، مطالبه‌گری برای منافع تشکل‌ها را نیز به دنبال خواهد داشت.

هر اقامتگاه بوم‌گردی دراستان فارس جاذبه جدید گردشگری است.

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس اظهار داشت: درواقع تشکل‌ها و انجمن‌های حرفه‌ای گردشگری بازوان توانمند برای اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس محسوب می‌شوند.

بختیاری همچنین ارتقای سطح کیفی خدمات در اقامتگاه‌های بوم‌گردی را ضروری دانست و خدماتی را که در اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان فارس ارائه می‌شود مثبت ارزیابی کرد.

بختیاری در بخش دیگری، با تاکید بر توجه به دو مقوله آموزش و تبلیغات در حوزه گردشگری گفت: این تصور اشتباهی است که فکر کنیم همه‌چیز را درباره گردشگری می‌دانیم، چراکه این صنعت تخصصی بسیار وسیع، فراگیر و متنوع است و توسعه آن نیازمند خلاقیت با کسب مهارت و دانش است.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه هر اقامتگاه بوم‌گردی درواقع یک جاذبه جدید گردشگری محسوب می‌شود، ادامه داد: هم‌اکنون تنوع گردشگری در بوم گردی‌هاست، چراکه ذائقه و سلیقه گردشگران حرفه‌ای در دنیا تغییر کرده و این نوع گردشگران به دنبال تنوع هستند.

بختیاری بر ضرورت تولید محتوا و تبلیغات در حوزه‌های مختلف خدمات گردشگری به‌ویژه اقامتگاه‌های بوم‌گردی هم تأکید کرد. در این دیدار، شرکت‌کنندگان به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و خواستار ایجاد راهکاری برای برون‌رفت از مشکلات این حوزه شدند.

منبع خبر: باشگاه خبرنگاران فارس جوان شیراز

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید