۱۴۰۳/۰۴/۳۰

پروژه‌های نهضت ملی مسکن به ۳۱ هزار متقاضی در اصفهان اختصاص یافت

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: تاکنون پروژه‌های نهضت ملی مسکن به ۳۱ هزار نفر از متقاضیان در استان اصفهان اختصاص یافته است.
پروژه‌های نهضت ملی مسکن به ۳۱ هزار متقاضی در اصفهان اختصاص یافت

به گزارش اخبار ساخته ها؛ علیرضا قاری‌قرآن در خصوص آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان اظهار داشت: مطابق با برنامه ابلاغی و به لحاظ برش جمعیتی، سهم استان اصفهان در این طرح، ۱۸۳ هزار و ۸۶۶ واحد شهری، ۴۰ هزار واحد روستایی و ۲۰ هزار واحد استیجاری تعیین شده است.

وی افزود: در بخش شهری، ساخت واحدهای مسکونی در قالب بیش از ۱۰۳ هزار واحد از طریق تأمین زمین دولتی، افزون بر ۴۵ هزار و ۹۰۰ واحد بخش خصوص (خودمالک) و بیش از ۳۴ هزار واحد بازآفرینی شهری در برنامه قرار دارد، همچنین تا کنون برای افزون بر هفت هزار واحد در بافت فرسوده شهری استان پروانه ساختمانی صادر و در سامانه ستاد ملی ثبت شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در حال حاضر مطابق با ثبت نام‌های انجام شده، بیش از ۴۳۵ هزار نفر متقاضی بهره‌مندی از مزایای این طرح در سطح استان اصفهان بودند که پس از پالایش و بررسی‌های لازم افزون بر ۱۴۵ هزار متقاضی، حائز شرایط فعال شناخته شدند.

وی افزود: از این تعداد برای بیش از ۴۶ هزار متقاضی در بانک افتتاح حساب شده است که افزون بر ۳۱ هزار نفر از این متقاضیان به پروژه‌ها اختصاص یافتند.

قاری‌قرآن ادامه داد: از مجموع متقاضیان حائز شرایط بیش از ۶۶ هزار و ۸۰۰ نفر در شهرهای جدید استان، افزون بر ۳۳ هزار و ۸۰۰ نفر متقاضیان حائز شرایط شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و بیش از ۴۴ هزار و ۵۰۰ نفر مربوط به شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر هستند.

وی با بیان اینکه در سامانه طرح‌های حمایتی تولید مسکن و در سطح شهرهای استان اصفهان تا کنون بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ پروژه طرح نهضت ملی مسکن تعریف شده است گفت: براساس این پروژه‌ها در مجموع افزون بر ۴۸ هزار واحد در این پروژه‌ها قابل تخصیص به متقاضیان خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان عنوان کرد: قرارداد با سازنده برای بیش از ۲۴ هزار و ۴۰۰ واحد منعقد و از این تعداد برای افزون بر ۱۰ هزار واحد آن قرارداد مشارکت مدنی با بانک‌های عامل تنظیم شده است، همچنین با پیگیری‌های انجام شده تا کنون پروانه ساختمانی بالغ بر ۲۱ هزار و ۴۰۰ واحد اخذ شده و یا در مرحله صدور قرار دارد.

وی گفت: با تلاش‌های شبانه روزی مجموعه دست اندرکاران اجرایی طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان در حال حاضر فونداسیون بیش از هشت هزار و ۷۰۰ واحد پایان یافته که افزون بر چهار هزار و ۳۰۰ واحد آن در مرحله انجام اسکلت و سقف بوده و سفت کاری بیش از ۳۵۰ واحد نیز تمام شده است.

قاری‌قرآن خاطرنشان کرد: در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت بافت‌های ناکارآمد و فرسوده شهری در طرح نهضت ملی مسکن، اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان مأموریت‌های محوله در حوزه بازآفرینی شهری و بهره‌برداری از این پتانسیل را در دستور کار جدی خود در سال ۱۴۰۲ قرار داده است، که در این رابطه برنامه‌ریزی لازم در شهر اصفهان وسایر شهرستان‌های دارای بافت‌های فرسوده مصوب برابر برنامه ابلاغی انجام شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر: مهر

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید