۱۴۰۳/۰۴/۰۵

پیگیری دولت برای شهرک سازی در اطراف تهران

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه در یزد و قم ساخت و ساز در قالب شهرک آغاز شده‌ گفت:شهرک سازی دراطراف تهران به طور جدی پیگیری می شود.
پیگیری دولت برای شهرک سازی در اطراف تهران

به گزارش اخبار ساخته ها؛ ساخت مسکن در اطراف استان تهران برای شهرک سازی یکی از روش های تامین مسکن برای متقاضیان است که دولت سیزدهم به شدت دنبال اجرایی شدن آن است.

اگر چه ساخت شهرک نیازمند منابع مالی بالا است اما به نظر می رسد دولت درصدد است با تامین زمین و در اختیار گذاشتن آن زمین ها به بخش خصوصی رغبت و انگیزه ایجاد کند.

کارشناسان بر این باور هستند این طرح در کنار طرح نهضت ملی مسکن می تواند پاسخگوی تقاضای مسکن باشد و تا حدودی از میزان رشد قیمت ها بکاهد.

ارسلان مالکی مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن در پاسخ به این سوال خبرنگار مبنی بر اینکه آیا پروژه شهرک سازی در کشور و تهران کلید زده شده است؟ گفت: سازمان ملی زمین و مسکن اقدامات خود را برای مطالعات و مکان یابی مناسب ساخت شهرک در برخی نقاط به خصوص استان تهران را آغاز کرده است و تاکنون نیز به برخی نتایح دست یافته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در مطالعات و شناسایی نقاط سعی شده است که نقاطی مناسب حهت شهرک سازی انتخاب شود که البته قبلا هم اسامی این مناطق به اطلاع رسیده بود. در تصمیم و مطالعاتی که صورت گرفته است تاکنون در استان تهران مناطق پرند، ملارد و پاکدشت به تصویب نهایی رسیده است. البته باید باز هم مطالعات کامل تر شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از روش‌های جدید در طرح نهضت ملی مسکن، شهرک سازی است افزود: دولت سیزدهم و شورای عالی مسکن در طرح نهضت ملی مسکن چند روش برای تامین زمین تعریف کرده است که یکی از آن‌ها شناسایی اراضی چسبیده به محدوده شهر و الحاق آنها به محدوده شهرهای موجود برای ساخت است. به هر حال ما نیازمند این هستیم که به سمت ساخت مسکن در حجم بالا و شهرک سازی حرکت کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه‌ داد: علاوه بر این موارد و روش های تامین زمین همانطور که وزیر راه و شهرسازی دستور داده اند از سایر روش ها نیز برای ساخت مسکن استفاده خواهد شد. به طوریکه تا هم اکنون ۵۰ نقطه شناسایی و ۲۳ نقطه در شورای‌ عالی شهرسازی و معماری تصویب شده‌ است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن یادآور شد: در یزد و قم نیز ساخت و ساز در قالب شهرک آغاز شده‌ است که قطعا در آینده می توان در خصوص پیشرفت فیزیکی آنها بیشتر اظهارنظر کرد.

مالکی در خصوص همکاری بانک مسکن در طرح نهضت ملی مسکن گفت: به هر حال همکاری بانک های دولتی و خصوصی به غیر از بانک مسکن در طرح نهضت ملی مسکن چنگی به دل نمی زند و امید است بانک های دیگر خود را با این طرح هماهنگ تر و همراستاتر کنند.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازار

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید