۱۴۰۲/۱۲/۱۵

تولید مسکن در کشور پس از 8 سال رکود

وزیر راه‌ و شهرسازی در مراسم واگذاری و افتتاح 7 هزار و ۱۸۳ واحد مسکونی طرح نهضت ملی گفت: کشور پس از ۸ سال رکود،‌ دوباره به تولید مسکن بازگشته است.
تولید مسکن در کشور پس از 8 سال رکود

به گزارش اخبار ساخته ها؛  مهرداد بذرپاش وزیر راه‌ و شهرسازی روز شنبه در دومین سفر استانی رئیس جمهور و  هیات دولت به زنجان در آیین افتتاح هفت هزار و ۱۸۳ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن بیان کرد: در دو سال گذشته از ۲۷ هزار واحد مسکن هدف گذاری شده برای استان، ۲۰ هزار واحد آن در مرحله عملیات ساخت قرار گرفته است.

صبح  شنبه ۱۶ دی ماه همزمان با دور دوم سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان زنجان، آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۷ هزار و ۱۸۳ واحد مسکونی از جمله ۱۲۰۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن ساخته شده در اراضی دولتی و واگذاری به صورت اجاره ۹۹ ساله،  با حضور ابراهیم رییسی و مهرداد بذرپاش برگزار شد.

در این مراسم ۱۲۱۳ واحد مسکونی خود مالک طرح نهضت ملی مسکن، ۷۷۰ واحد مسکونی نوسازی شده بافت فرسوده در بازآفرینی شهری و ۴ هزار مسکن روستایی در استان زنجان نیز به بهره برداری رسید.

همچنین با حضور رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی، به طور همزمان به ۷۰۰ متقاضی طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی و شهری متقاضیان واجد شرایط نهضت ملی مسکن، زمین واگذار شد.

انتهای پیام/

منبع خبر: وزارت راه و شهرسازی

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید