۱۴۰۳/۰۳/۲۹

افتتاح ۴۶ طرح بنیاد مسکن چهارمحال و بختیاری

مدیرکل بنیاد مسکن چهارمحال و بختیاری گفت: در آستانه هفته دولت ۴۶ طرح بنیاد مسکن با ۱۴ هزار و ۳۰۹ میلیارد و ۲۰۷ میلیون ریال آماده افتتاح شده است.
افتتاح ۴۶ طرح بنیاد مسکن چهارمحال و بختیاری

به گزارش اخبار ساخته ها؛ فرشید ریاحی سامانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری روز سه‌شنبه گفت: در هفته دولت امسال یک پروژه سه هزار و ۱۰۰ واحدی مسکن روستایی از طرح نهضت ملی مسکن با ۱۳ هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال در چهارمحال و بختیاری بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: در این هفته همچنین ۴۵ طرح هادی روستایی با ۳۵۹ میلیارد و ۲۰۷ میلیون ریال در روستاهای چهارمحال و بختیاری افتتاح خواهد شد.

ریاحی تصریح کرد: در هفته دولت سال‌جاری عملیات اجرایی ۱۰ طرح با ۱۵ هزار و ۴۱۸ میلیارد و ۵۹ میلیون ریال آغاز می‌شود.

وی یادآور شد: از این تعداد یک طرح شامل آغاز عملیات اجرایی ساخت یک‌هزار و ۲۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن با ۱۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال و ۹ طرح هادی روستایی با ۱۱۸ میلیارد و ۵۹ میلیون ریال اعتبار است.

 در طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور هدف‌گذاری شده که از این تعداد سهم چهارمحال و بختیاری سالانه دست‌کم ۱۰ هزار واحد مسکونی است.

چهارمحال و بختیاری ۱۱ شهرستان با بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد که در ۴۳ شهر و بیش از ۸۵۰ روستا و آبادی ساکن هستند.

هشتم شهریورماه ۱۳۶۰ رییس‌جمهور وقت محمدعلی رجایی به‌همراه نخست وزیر حجت‌الاسلام محمدجواد باهنر بر اثر انفجار در دفتر نخست‌وزیری به درجه رفیع شهادت نائل شدند و به‌همین مناسبت دوم تا هشتم شهریورماه به‌عنوان هفته دولت نام‌گذاری شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر: خبرگزاری برنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید