۱۴۰۳/۰۳/۰۱

اجاره‌‌‌بها در مناطق متفاوت تهران

اجاره‌‌‌بهای ماهانه هرمترمربع مسکن در مناطق متفاوت شهر تهران، به طور متوسط در بازه ۳۰۰ هزارتومان تا یک میلیون تومان قرار دارد.
اجاره‌‌‌بها در مناطق متفاوت تهران

به گزارش اخبار ساخته ها؛ اجاره‌‌‌بهای ماهانه هرمترمربع مسکن در منطقه متفاوت شهر تهران، به طور متوسط در بازه ۳۰۰ هزارتومان تا یک میلیون تومان قرار دارد. تازه‌‌‌ترین تحقیقات میدانی نشان می‌‌‌دهد، هم‌‌‌اکنون میانگین اجاره‌‌‌بهای ماهانه مسکن در منطقه دو شهر تهران، به طور متوسط به ازای هر مترمربع بین ۳۰۰‌هزار تا یک میلیون تومان است. این موضوع به معنای آن است که مبلغ رهن کامل هر مترمربع مسکن در این منطقه بسته به محله‌‌‌ای که ملک در آن واقع شده و سایر وپژگی‌‌‌های آپارتمان عرضه شده به بازار اجاره بین ۱۰ میلیون تا ۳۰میلیون تومان است.

علت این تفاوت قیمتی در این منطقه پرتقاضا به شرایط متفاوت این منطقه برمی‌‌‌گردد. منطقه دو شهر تهران را می‌توان به عنوان متفاوت‌‌‌ترین منطقه در بازار مسکن پایتخت معرفی کرد. چرا که این منطقه هم دربردارنده محلات مصرفی با سطوح متوسط قیمت است و هم دربردارنده محله‌‌‌های لوکس و گران‌قیمت که تعداد قابل‌‌‌توجهی از گران‌‌‌ترین واحدهای مسکونی شهر تهران را در خود جای داده است. همین ویژگی باعث شده است اختلاف بین سطوح اجاره‌‌‌بهای مسکن در محله‌‌‌های مختلف این منطقه تا این میزان محسوس و قابل‌توجه باشد. حتی در برخی از محله‌‌‌های این منطقه نیز اختلاف محسوسی بین اجاره‌‌‌بهای آپارتمان‌‌‌های عرضه شده به بازار وجود دارد و از این رو می‌توان این منطقه را به لحاظ نوع آپارتمان‌‌‌ها و اجاره‌‌‌بهای آنها به عنوان متفاوت‌‌‌ترین منطقه پایتخت معرفی کرد. محله‌‌‌های شهرک غرب و سعادت‌‌‌آباد جزو گران‌قیمت‌‌‌ترین محله‌‌‌های شهر تهران در منطقه دو قرار گرفته‌‌‌اند؛ در حالی که این منطقه همچنین دربردارنده محله‌‌‌های مصرفی پرتقاضا با سطوح متوسط قیمت مانند ستارخان، شهرآرا و طرشت است. محله‌‌‌های گیشا ومرزداران نیز از نظر سطح قیمت مسکن واجاره‌‌‌بها بین این دو گروه از محلات قرار دارند و به لحاظ قیمتی متوسط رو به گران هستند. در جدول زیر تازه‌‌‌ترین فایل‌‌‌های عرضه شده به بازار اجاره محله‌‌‌های مختلف منطقه ۲ آمده است.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

برچسب ها

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید