۱۴۰۲/۰۹/۲۰

‌تحویل ‌مسکن‌ هر هفته، از سال آینده!

وزیر راه و شهرسازی گفت: امیدواریم سال آینده هر هفته یا هرماه تحویل واحدهای مسکونی به مردم را شاهد باشیم.
 ‌تحویل ‌مسکن‌ هر هفته، از سال آینده!

به گزارش اخبار ساخته ها؛ مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز عملیات اجرایی ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در استان کردستان، به تامین بیش از ۵۱ هزار هکتار زمین در سراسر کشور در توافق با دستگاه‌ها، نهادهای عمومی و بخش خصوصی در قالب طرح نهضت ملی مسکن اشاره کرد و اظهار داشت: تا پایان سال حداقل ۶۰ هزار هکتار زمین تامین خواهد شد و عملیات ساخت شتاب خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه توافقاتی با بانک‌ها در راستای اعطای تسهیلات مسکن انجام شده، افزود: اگر این توافقات از سوی بانک‌ها اجرا شود شاهد رشد قابل توجهی در ساخت و تحویل واحدها به مردم خواهیم بود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: افزایش تسهیلات مسکن روستایی در بخش تعداد و مبلغ اتفاق خوبی است و کاهش سود این تسهیلات به ۱۸ درصد نیز ابلاغ شده و همه بانک‌ها موظف به اجرای آن هستند.

به گفته بذرپاش، طی پنج ماه اخیر به اندازه دو سال قبل نظام بانکی کشور تسهیلات پرداخت کردند که بخش اعظم آن توسط بانک مسکن اعطا شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه عملیات اجرایی ساخت بیش از ۱۸ هزار واحد مسکن شهری در استان کردستان آغاز شد، گفت: در بخش روستایی نیز ۱۳ هزار واحد شامل ۶ هزار قطعه زمین و ۷ هزار واحد مسکن آغاز شده که ۵ هزار واحد مسکونی تحویل داده شده است.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: تا پایان سال ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی و ۵۰۰ هزار قطعه زمین شهری را واگذار خواهیم کرد و تا سال آینده این اراضی مجموعا به ۲ میلیون قطعه خواهد رسید.

بذرپاش با اشاره به آثار اقتصادی رشد تولید و ساخت مسکن اظهار کرد: کاهش تورم و تحقق شعار سال، از مسیر مسکن می‌گذرد و به عبارتی کاهش تورم مسکن سهم‌ قابل توجهی در کاهش تورم عمومی دارد و کاهش تورم مسکن نیز با افزایش تولید و عرضه ممکن می‌شود. رونق تولید مسکن، افزایش سرمایه‌گذاری و رشد تولید ناخالص داخلی را نیز به همراه دارد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: افزایش تولید و تامین مسکن، علاوه بر آثار اقتصادی، آثار اجتماعی دو چندان به همراه خواهد داشت و با توجه به اینکه اولین نیاز مردم است، شتاب بخشی به رشد عرضه آن، یک ضرورت به شمار می‌آید.

بذرپاش همچنین در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن شهری در استان کردستان، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با وجود نگرانی‌ها به خاطر توپوگرافی استان کردستان، شاهد رشد بسیار خوبی در تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن این استان هستیم، افزود: امروز بیش از ۵۱ هزار هکتار زمین در سراسر کشور در قالب شهرهای جدید و شهرک‌های منفصل از محدود شهری برای پروژه بزرگ نهضت ملی مسکن تامین شده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: علاوه بر این، ۵۰۰ هزار قطعه زمین نیز تا پایان سال در سراسر کشور واگذار خواهد شد و از حدود یک ماه قبل عملیات ساخت مسکن شتاب گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از تولید مسکن مرتبط با بانک‌هاست، افزود: بانک‌ها برای اجرای تعهدات خود طبق سهمیه تعیین شده ضمانت داده اند و امیدواریم سال آینده هر هفته یا هرماه تحویل واحدهای مسکونی به مردم را شاهد باشیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در بخش روستایی شاهد رشد تولید مسکن هستیم، گفت: از ۷ هزار واحد برنامه‌ریزی شده در مسکن روستایی استان کردستان، ۵ هزار واحد تحویل شده و ۲ هزار واحد دیگر نیز در استان کردستان تا پایان سال تحویل داده خواهد شد که با احتساب واگذاری زمین‌ها مجموعا ۱۳ هزار واحد روستایی در استان کردستان در دستور کار است و سال آینده این رقم افرایش خواهد یافت.

 وی یادآور شد: عملیات اجرایی ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد شهری نیز در استان کردستان آغاز شده است. با ادامه این روند سال آینده سال شکوفایی مسکن در استان کردستان خواهد بود.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید