۱۴۰۳/۰۳/۲۹

۲ برنامه وزیر راه برای کنترل قیمت مسکن و زمین

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مصوبه شورای عالی شهرسازی برای جلوگیری از احتکار زمین،گفت:‌با دو اقدام قیمت مسکن و زمین را در کشور کنترل می‌کنیم.
۲ برنامه وزیر راه برای کنترل قیمت مسکن و زمین

به گزارش اخبار ساخته ها؛ مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که میزان معرفی خانه‌های خالی مشمول مالیات به سازمان امور مالیاتی طی ۲ دهه اخیر بی‌سابقه بوده است، اظهار کرد: از سوی دیگر تعداد برگه تشخیص مالیاتی صادر شده توسط سازمان امور مالیاتی برای مالکان خانه‌های خالی نیز بی سابقه بوده است.

وی با اشاره به این‌که خیلی از نهادهای مالی، بانک‌ها و موسسات مالی خانه خالی در اختیار دارند، ادامه داد: خیلی از انبوه‌سازان نیز واحدهای مسکونی ساخته شده را عرضه نکرده‌اند که دور برگه مالیاتی، عرضه مسکن به بازار بیشتر شده که اتفاق مهمی است.

وی با اشاره به تجربه سایر کشورها برای کنترل بازار مسکن، گفت: همین سیاست را برای جلوگیری از احتکار زمین اجرایی می‌کنیم. بر این اساس مطابق مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری، زمین‌هایی که ۱۰ سال از زمان مجوزهای مربوط به کاربری مسکونی آنها می‌گذرد و مالکان برای صدور پروانه ساخت درخواست نداده‌اند، یا این‌که پروانه ساخت دارد اما عملیات اجرایی ساخت و ساز را آغاز نکرده‌اند، تغییر کاربری داده خواهند شد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: این کار باعث خروج زمین‌ها از احتکار خارج می شود و در واقع با این دو اقدام می‌توانیم قیمت مسکن و زمین را کنترل کنیم.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازار

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید