۱۴۰۳/۰۵/۰۳

قیمت مسکن در سال آینده رشد می‌کند؟

بررسی داده های مرکز آمار ایران نشان می‌دهد قیمت مسکن در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ روند باثبات تری نسبت به نیمه اول امسال داشته است.

به گزارش اخبار ساخته ها؛ بر اساس داده‌های رسمی، بازار مسکن در نیمه دوم امسال ثبات نسبی داشته است. با این حال هنوز گزارشی از قیمت مسکن در بهمن و اسفند منتشر نشده است.

با ورود به پاییز روند قیمت و معاملات مسکن دستخوش تغییر شده است. در مهرماه قیمت مسکن از کانال 80 میلیونی به کانال 82 میلیون تومانی پا گذاشته است. معاملات نیز صعود 13.4 درصدی داشته و سه هزار و 410 فقره ثبت شده است.

آبان‌ماه بازار مسکن بار دیگر شاهد کاهش قیمت بوده است. متوسط قیمت به کانال قبلی بازگشته و 80 میلیون و 680 هزار تومان برآورد شده است.

آذرماه متوسط قیمت کاهشی نسبی را تجربه کرده، اما در همان کانال 80 میلیون تومانی مانده است. با این حال روند معاملات همچنان افزایشی بوده و تا نزدیک به چهار هزار فقره هم پیش‌ رفته است.

متوسط قیمت مسکن در دی‌ماه با افزایشی نسبی تا 80 میلیون و 610 هزار تومان رسیده است. معاملات مسکن همچنان افزایشی بوده و تا چهار هزار و 465 فقره رسیده است.

به نظر می‌رسد قیمت مسکن در بهمن و اسفند هم در همین محدوده نوسان کرده باشد. افزایش تعداد معاملات و چشم‌انداز بودجه 1403 نشان می‌دهد، احتمالا قیمت مسکن در سال 1403 صعودی باشد.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید