۱۴۰۳/۰۴/۲۳

عرضه ۱۸۲ هزار خانه خالی به بازار مسکن

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: با پیامک های وزارت راه و شهرسازی ۱۸۲ هزار خانه خالی در بازار مسکن عرضه شد.
عرضه ۱۸۲ هزار خانه خالی به بازار مسکن

به گزارش اخبار ساخته ها؛ ابوالفضل نوروزی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی درباره روند شناسایی خانه‌های خالی و معرفی مالکان به سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات، افزود: بر اساس تکلیف قانونی برای ساماندهی بازار مسکن، خانه‌های خالی از طریق الزام به ثبت مالکیت در سامانه ملی املاک و اسکان شناسایی شد.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی توضیح داد: بر اساس ارزیابی های انجام شده بیش از ۱۲۰ هزار خانه خالی محرز شناسایی شد که با معرفی این واحدها به سازمان امور مالیاتی برای همه مالکان آنها برگه تشخیص صادر شده است و فرآیند مالیات ستانی از این واحدها آغاز خواهد شد.

نوروزی درباره روند شناسایی این واحدهای خالی، گفت: با شناسایی اولیه از خانه های خالی ۹ میلیون پیامک به مالکان واحدهای خالی شناسایی شده ارسال شد. همچنین با تلاش های وزارت راه و شهرسازی با همه افرادی که بیش از سه خانه در اختیار داشتند تماس گرفته شد.

وی ادامه‌داد: با بیش از ۳۰۰ شرکت حقوقی که گزارش خانه خالی از آنها داشتیم نامه نگاری و تذکرات لازم به این شرکت‌ها داده شد.

این مقام مسئول تصریح‌کرد: راهکارهای اتخاذ شده توسط وزارت راه و شهرسازی منجر به آن شد تا ۱۸۲ هزار واحد مسکونی که در مرحله اول در سامانه املاک و اسکان خالی شناسایی شده بود، به بازار مسکن در قالب اجاره یا خرید عرضه شود.

وی گفت: اخذ مالیات توسط دولت با رویکرد تنظیم‌گری است، نه درآمدزایی و با هدف مقابله با محتکران مسکن و افزایش عرضه واحدهای مسکونی خالی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایرنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید