۱۴۰۲/۱۲/۱۵
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:

ضرورت توجه ویژه به سهامداران خرد

سازمان بورس می‌بایست برنامه‌ای را در راستای حمایت از سهامداران خرد در نظر گیرد، مجلس نیز در راستای حمایت کامل از حقوق سهامداران آمادگی کامل دارد.
ضرورت توجه ویژه به سهامداران خرد

به گزارش اخبار ساخته ها به نقل از­­پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، ­صمدالله محمدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در حاشیه نمایشگاه دستاورد‌های بازار سرمایه در مجلس، در رابطه با رفع چالش‌های موجود در بازار سهام ­گفت: اکنون بحث بازار سرمایه به یکی از دغدغه‌های مهم جامعه سهامداران تبدیل شده است در همین راستا مسئولان سازمان بورس می‌توانند با اطلاع‌رسانی به هنگام مانع از رخ دادن بسیاری از مسائل شود.

وی افزود: سهامداران خرد می‌بایست مورد توجه مسئولان قرار گیرند، زیرا تعدادی از این اشخاص به سبب اعتماد به بازار و صحبت‌های صورت گرفته با تمام دارایی‌های خود وارد بازار سهام شده‌اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان بورس می‌بایست برنامه‌ای را در راستای حمایت از سهامداران خرد در نظر گیرد، مجلس نیز در راستای حمایت کامل از حقوق سهامداران آمادگی کامل دارد.

محمدی در رابطه با اهمیت جایگاه بازار سرمایه در کشور گفت: بازار سرمایه به سبب جایگاه فعلی‌اش نقش موثر و تعیین کننده‌ای در اقتصاد کشور دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: فارغ از سرمایه‌گذاران کلان همانند شرکت‌های فولادی، صنعتی، معدنی و ... که توانایی کنترل وضعیت خود را دارند، نگرانی عمده ما به بحث سهامداران خرد بازمی‌گردد، امید می‌رود مسئولان نسبت به این اشخاص توجه بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید