۱۴۰۲/۰۷/۰۲

ریل‌گذاری پروژه قطار شهری کرمانشاه

هم اکنون کار عمرانی فاز یک پروژه پایان یافته و برنامه ریزی های لازم جهت ریل گذاری و انجام کارهای نهایی در حال انجام است .
ریل‌گذاری پروژه قطار شهری کرمانشاه

 به گزارش اخبار ساخته ها؛ مهدی غلامرضایی مدیرعامل قطارشهری کرمانشاه با اشاره به فعال بودن پروژه قطار شهری کرمانشاه گفت: برخلاف تصور مردم، پروژه فعال است و کار خود را در پنج جبهه کاری به پیش می برد، اما با توجه به اینکه عمده فعالیت های ما در زیرِ زمین انجام می شود چندان قابل مشاهده و مشهود نیست.

وی افزود: درحال حاضر کار حفر توانل از سمت میدان آزادی به سمت جنوب و نیز از سمت سبزه میدان به سمت شمال در حال انجام است.

غلامرضایی گفت: علاوه بر این، ساخت دو ایستگاه در میدان آزادی و نیز در تقاطع بسیج هم در حال انجام است.

مدیرعامل قطار شهری کرمانشاه خاطرنشان کرد: جبهه پنجم کاری پروژه هم ساخت ساختمان مرکز کنترل قطار شهری است که پس از راه اندازی پروژه، مرکز کنترل و ناوبری پروژه خواهد بود.

غلامرضایی با اشاره به پیشرفت خوب پروژه گفت: در حال حاضر کار عمرانی فاز یک پروژه در محدوده خیابان دوم کارمندان تا میدان آزادی به پایان رسیده است.

وی از برنامه ریزی برای ریل گذاری و انجام کارهای نهایی در این محدوده خبر داد و افزود: قرارداد این کار بسته شده و ظرف ماه آینده وارد فاز اجرایی می شود.

غلامرضایی با بیان اینکه ریل گذاری فاز اول این پروژه حدود 32 ماه زمان می برد، گفت: تمام تلاش ما این است که تا پایان سال 1403 بتوانیم یک بخش از پروژه را برای استفاده مردم به بهره برداری برسانیم.

مدیرعامل قطار شهری کرمانشاه به اقدامات صورت گرفته در فاز دوم پروژه در محدوده میدان آزادی تا میدان فردوسی هم اشاره کرد و افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته با معاونت مالی شهرداری کرمانشاه قرار بر این شد تزریق اعتبار خوبی برای پیمانکار پروژه که قرارگاه خاتم (ص) است صورت گیرد تا بتوانیم ظرف یکسال آینده حفر تونل و انجام کارهای بتنی در محدوده میدان آزادی تا چهارراه مدرس را تحویل بگیریم.

غلامرضایی درخصوص زمان بهره برداری از این فاز از پروژه و افتتاح کامل پروژه قطار شهری گفت: با توجه به هزینه بر بودن کار و پیچیدگی های اجرای آن نمی توان زمان دقیقی برای آن تعیین کرد.

مدیرعامل قطار شهری کرمانشاه به اعتبارات اختصاص داده شده به این پروژه در سفر رئیس جمهور به استان اشاره کرد و افزود: در این سفر 1200 میلیارد تومان برای این پروژه مصوب شده که قرار است طی دو تا سه سال به پروژه تزریق شود.

وی افزود: علاوه بر این از قبل منابع اعتباری خوبی هم توسط شهرداری تامین و به پروژه تزریق شده است و با این شرایط حداقل تا یک سال آینده مشکل اعتباری نخواهیم داشت.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایسنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
به نظر شما کدام یک از حیطه های شغلی زیر در بین مهندسین عمران محبوبیت بیشتری دارد؟