۱۴۰۳/۰۵/۰۱

رشد ۳۸۸ درصدی سود «وبصادر» در 1402/ پرداخت سود سهام از مرداد

بانک صادرات در عملکرد ۱۲ ماهه حسابرسی نشده، ۱۲۲ ریال سود برای هر سهم محقق کرد و نسبت به مدت مشابه قبل با رشد ۳۸۸ درصدی همراه شد.
رشد ۳۸۸ درصدی سود «وبصادر» در 1402/ پرداخت سود سهام از مرداد

به گزارش اخبار ساخته ها؛ به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک با سرمایه اسمی 215 هزار میلیارد ریالی، صورت‌های مالی تلفیقی حسابرسی نشده 12 ماه سال مالی 1402 را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، «وبصادر» در این مدت بالغ بر 682 هزار میلیارد ریال درآمد تسهیلات اعطایی کسب کرد که با کسر هزینه 484 هزار میلیارد ریالی سود سپرده‌ها بالغ بر 198 هزار میلیارد ریال درآمد خالص تسهیلات و سپرده‌گذاری داشت و نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 46 درصدی روبرو شد.

در این دوره جمع درآمدهای عملیاتی و سود خالص در صورت‌های مالی تلفیقی نیز به ترتیب 502 هزار میلیارد ریال و 38 هزار میلیارد ریال بوده که به ترتیب افزایش 54 و 64 درصدی را تجربه کرده‌‌اند. سود تلفیقی هر سهم هم از 134 به 180 ریال رسیده که حکایت از رشد 34 درصدی دارد.

شرکت اصلی بانک صادرات ایران نیز در سال مالی مورد نظر 26 هزار میلیارد ریال سود خالص کسب کرد که جهش 486 درصدی به همراه داشته و 122 ریال سود برای هر سهم محقق کرد که نسبت به مدت مشابه قبل با رشد 388 درصدی همراه شد.

همچنین بر اساس اطلاعیه منتشر شده بر سامانه کدال در مورد پرداخت سود سهام بانک صادرات ایران، سود سهام وبصادر به سهامداران حقیقی و حقوقی از جمله شرکت‌ها، مؤسسات، صندوق و سبدهای سرمایه‌گذاری که در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند، از تاریخ یکم مردادماه سال جاری به حساب آنها واریز خواهد شد.

سهامداران حقیقی که در سامانه سجام ثبت‌نام نکرده‌اند، می‌توانند از 30 مردادماه سال جاری با ارائه کارت ملی و اعلام کد بورسی برای دریافت سود سهام خود به یکی از شعب بانک صادرات ایران مراجعه کنند. سهامداران حقوقی که در سامانه سجام ثبت‌نام نکرده‌اند نیز می‌توانند از 30 مهرماه سال جاری با ارائه اصل درخواست کتبی، اعلام شماره حساب (شماره شبا)، تصویر آگهی روزنامه رسمی و مستندات مربوط به آخرین تغییرات مدیران و صاحبان امضای مجاز، به امور سهام بانک صادرات ایران به نشانی: تهران خیابان سمیه، مابین خیابان‌های بهار و مفتح، ساختمان سپهر، شماره 85 طبقه اول مراجعه کنند.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید