۱۴۰۳/۰۳/۲۹

تامین ۴۵هزار هکتار زمین برای اجرای نهضت ملی مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۴۵ هزار هکتار زمین برای اجرای نهضت ملی مسکن تامین شده است.
تامین ۴۵هزار هکتار زمین برای اجرای نهضت ملی مسکن

به گزارش اخبار ساخته ها؛ ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی امروز (یکشنبه) در نشست خبری افزود: طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم در حالی کلید خورد که موجودی زمین قابل احداث تقریبا صفر بود.
رییس سازمان ملی زمین و مسکن گفت: با تلاش‌های انجام شده، با انجام تملک اراضی، استفاده از ظرفیت‌های منابع طبیعی، اراضی مازاد سایر دستگاه‌ها، اراضی دولتی و ملی واقع در حریم شهرها، توافق با بخش خصوصی و غیره، اکنون بیش از ۴۵هزار هکتار زمین در محدوده شهرها تامین تامین شد و در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار گرفت.

وی از شناسایی ۶۰ نقطه در خارج از محدوده و حریم شهرها و انجام مطالعات مکان‌یابی آنها به منظور شهرک‌سازی خبر داد و اظهارداشت: در تعدادی از این شهرک‌ها طرح‌های تفصیلی تهیه و در برخی از آنها ساخت و ساز آغاز شده است.
مالکی خاطرنشان‌کرد: تعداد پنج مورد از این شهرک‌ها در تهران مکان‌یابی شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان‌داشت: تاکنون در این زمین‌ها یک‌هزار و ۵۰۰ پروژه آماده‌سازی از جمله تسطیح زمین، خدمات زیربنایی، جوی و جدول و غیره تعریف شده است.

اقدامات انجام شده در جزیره بوموسی

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در جزیره بوموسی، تصریح‌کرد: سند مالکیت اراضی دولتی این جزیره به نام سازمان ملی زمین و مسکن است.
مالکی گفت: این سازمان برای بومیان و افرادی که مشمول قانون هستند، زمین و مسکن آماده کرده و واگذار می‌کند.
وی ادامه‌داد: اکنون ۲ پروژه در جزیره بوموسی تعریف شده که در یکی از آنها ۱۱۰ واحد توسط سازمان ملی زمین و مسکن ساخته شده و در پروژه دیگر، تعدادی واحد توسط بنیاد مسکن در حال ساخت است.
این مقام مسئول تاکید کرد: در سایر جزایر کشور نیز همچون دیگر شهرها و مناطق، تامین زمین و مسکن از سوی این سازمان انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایرنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید