۱۴۰۳/۰۵/۰۲

بهینه سازی پروژه های نهضت ملی مسکن از طریق بازار سرمایه

بازار سرمایه یکی از روش های بهینه سازی در عملیات ساخت، خرید فولاد و سیمان در مقیاس بالا به منظور بهره مندی در پروژه های نهضت ملی مسکن است.
بهینه سازی پروژه های نهضت ملی مسکن از طریق بازار سرمایه

به گزارش اخبار ساخته ها؛ مهدیار اسماعیلی رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن در رابطه با بزرگ‌ترین معامله خرید فولاد برای تولید مسکن، اظهار کرد: براساس قانون جهش تولید مسکن، صندوق ملی مسکن مکلف است به طرق مختلف نسبت به تخصیص و تجهیز منابع مربوط به ساخت و نهضت ملی مسکن اقدام کند؛ یکی از روش‌های بهینه‌سازی در عملیات ساخت، خرید فولاد و سیمان در مقیاس بالا به منظور بهره‌مندی در پروژه‌های نهضت ملی مسکن محسوب می‌شود به نحوی که علت اجرای این مسئله را می‌توان نخست کوتاه‌سازی چرخه و زنجیره از معدن تا مسکن به منظور حذف واسطه‌ها و در گام بعد جلوگیری از افزایش نرخ محصولات مذکور دانست.

اشتغال‌آفرینی و تسریع در روند تکمیل پروژه‌ها

وی افزود: به همین منظور صندوق ملی مسکن وارد مرحله عملیاتی شد و در گام نخست پس از هماهنگی با شرکت ملی ذوب‌ آهن مقرر شد به مبلغ دو هزار میلیارد ‌تومان میلگرد از طریق بورس کالا عرضه کند، با توجه به آنکه این عرضه‌ها و تقاضاها یک امر دوجانبه مثبت است به همین دلیل مورد استقبال تولیدکنندگان قرار گرفته است.

رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن گفت: دیگر نگران انبارداری هم نیستیم زیرا اقدامات و مذاکرات لازم با طرف قرارداد صورت گرفته است؛ سال آینده نیز آمادگی داریم تا روند خرید محصول مذکور را از طریق بورس کالا ادامه دهیم، زیرا این امر موجب اشتغال‌آفرینی، تسریع در روند تکمیل پروژه‌ها و... خواهد شد.

اسماعیلی تصریح کرد: سال آینده نیز خرید سیمان را نیز با هماهنگی‌ کارخانه‌های مربوطه از طریق بورس کالا ادامه خواهیم داد.

راه‌اندازی بازار هشتم در فرابورس در صورت موافقت سازمان بورس

رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن در پایان، کاهش دلالی، واسطه‌ها و کنترل قیمت مسکن را مزیت «صندوق زمین و ساختمان و املاک و مستغلات»، برشمرد و اظهار داشت: صندوق ملی مسکن در تلاش است تا ظرفیت‌های تولید دربخش مسکن افزایش یابد. همچنین، طی مکاتبات صورت گرفته، صندوق ملی مسکن برای همکاری با سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام آمادگی کرده تا در صورت امکان هشتمین تابلوی فرابورس را با بهره‌گیری از این دو صندوق و سایر ابزارهای مالی راه‌اندازی کند.

 

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید