۱۴۰۳/۰۵/۰۳

بسته تشویقی به‌صورت ملکی برای دریافت پروانه ساختمانی

شهروندانی که امسال موفق به استفاده از بسته تشویقی دریافت پروانه ساختمانی شوند، از افزایش ۳۳ درصدی نرخ تراکم سال آینده نیز معاف می‌شوند.
بسته تشویقی به‌صورت ملکی برای دریافت پروانه ساختمانی

به گزارش اخبار ساخته ها؛ محسن گلی مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان، امروز (چهارشنبه،۱۸بهمن‌ماه) در نشست مدیران شهری با اصحاب رسانه با موضوع «بسته تشویقی مدیریت شهری برای دریافت پروانه ساختمانی»، اظهار کرد: سال آینده به‌طور متوسط در شهر اصفهان، ۳۲ درصد افزایش قیمت تراکم خواهیم داشت و افرادی که موفق به استفاده از بسته تشویقی شوند، علاوه بر اینکه از ۲۰ درصد تخفیف بهره‌مند خواهند شد، ۳۲ درصد نیز پیش خواهند افتاد. بنابراین استفاده کنندگان از این بسته تشویقی در مدت دو ماه از برد ۵۲ درصد بهره‌مند می‌شوند.

وی، ادامه داد: با افزایش هزینه‌ها و نرخ تورم، درآمد پایدار باید افزایش پیدا کند و برنامه‌ریزی‌ها شفاف‌تر و دقیق‌تر شود که درآمدهای پایدار نباید آثار مخرب بر محیط زیست داشته باشد.

 مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان با بیان اینکه با محقق شدن بخش بیشتری از درآمدها، برنامه‌ریزی‌ها برای سال آینده اتفاق افتاده است، اظهار کرد: توجه اصلی این بسته تشویقی به این است که با نقدینگی کمتر می‌توان پروانه‌ای را صادر کرد و همچنین برای بحث غیر نقدی در این بسته امکان ۴۰درصد ملک غیر نقد و ۶۰ درصد نقد فراهم شده است که به جای هزینه پروانه به صورت ملک پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه سال آینده به‌طور متوسط در شهر اصفهان، ۳۲ درصد افزایش قیمت تراکم خواهیم داشت، افزود: مشخص شد که رکود قابل‌توجهی در عرصه ساخت و ساز در شهر ایجاد شده است و شهرداری اصفهان در راستای کمک به کاهش رکود و ایجاد رونق در عرصه ساخت و ساز، بسته تشویقی ویژه‌ای را برای دریافت پروانه ساختمانی در نظر گرفته است.

گلی توضیح داد: این بسته تشویقی شامل تخفیف، تقسیط و پرداخت به‌صورت ملکی صورت خواهد بود و تعیین اقساط چندماهه و بدون کارمزد برای دریافت پروانه ساختمانی و برای استفاده از شرایط تخفیف بسته تشویقی عوارض پروانه ساختمانی به متقاضیان است که می‌توانند با پرداخت ۵۰ درصد از عوارض صدور پروانه، مابقی مبلغ را طی ۱۲ قسط به‌صورت ماهیانه و بدون کارمزد پرداخت کنند.

وی افزود: در بخش دیگر نیز شهروندان می‌توانند ۴۰ درصد عوارض را پرداخت کرده و ادامه آن را طی ۸ قسط به‌صورت ماهیانه و بدون کارمزد پرداخت کنند.

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان یادآور شد: همچنین پرداخت ۳۰ درصد از عوارض پروانه ساختمانی و پرداخت  باقی‌مانده را طی ۶ قسط به صورت ماهیانه و بدون کارمزد نیز بخش دیگری از این بسته تشویقی است.

وی با اشاره به اینکه این بسته تشویقی شامل تخفیف، تقسیط و پرداخت به‌صورت ملکی صورت خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: معافیت شهروندان از افزایش نرخ تراکم سال آینده، در صورت دریافت بسته تشویقی طبق قانون درآمدهای پایدار در سال آینده امکان افزایش حدود ۵۰ درصدی در نرخ تراکم امکان‌پذیر بود که با کمک شورای اسلامی شهر اصفهان این رقم به ۳۳ درصد کاهش یافت.

گلی تأکید کرد: شهروندانی که امسال موفق به استفاده از بسته تشویقی دریافت پروانه ساختمانی شوند، ضمن دریافت تخفیف ۲۰ درصدی از افزایش ۳۳ درصدی نرخ تراکم سال آینده نیز معاف می‌شوند.

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان  خاطرنشان کرد: برای استفاده از این بسته‌های تشویقی شهروندان می‌توانند تا ۲۰ اسفندماه ۱۴۰۲ با پرداخت ۵۰ درصد از عوارض صدور پروانه، از تخفیف ۲۰ درصدی بهره‌مند شده و باقی مانده عوارض را تا خردادماه سال ۱۴۰۳ طی سه قسط پرداخت کنند.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید