۱۴۰۳/۰۴/۳۰

با ۲ میلیارد تومان کجا خانه بخریم؟

قیمت مسکن به‌ویژه در کلانشهرهایی مانند تهران سر به فلک کشیده و مردم دیگر توانی برای خرید خانه‌ ندارند.
با ۲ میلیارد تومان کجا خانه بخریم؟

به گزارش اخبار ساخته ها؛ گزارش مرکز آمار ایران از تحولات بازار مسکن در دی‌ماه 1402 نشان می‌دهد، متوسط قیمت مسکن تهران به 80 میلیون و 610 هزار تومان رسیده است.

قیمت مسکن از ابتدای تابستان امسال تحت تاثیر سیاست‌های انقباضی دولت و کاهش قدرت خرید مردم در برخی مواقع، روندی کاهشی پشت سر گذاشته و در برخی مقاطع دیگر افزایش اندکی را تجربه کرده است.

با این حال، افزایش قیمت تا خردادماه امسال تا آنجا پیش رفته بود که حتی با وجود کاهش نسبی ماه‌های بعد، مردم همچنان توانی برای خرید خانه، به‌ویژه خانه‌های بالاتر از سه میلیارد تومان را ندارند.

اما متقاضیان خرید مسکن در تهران، در کدام مناطق می‌توانند خانه‌هایی با قیمت بین دو تا سه میلیارد تومان بخرند؟

آپارتمان‌های بین 2 تا 3 میلیارد تومان در تهران

بررسی آگهی‌‌های آپارتمان در مناطق مختلف تهران نشان می‌دهد، خانه‌هاییبا قیمت دو تا سه میلیارد تومان، غالبا متراژی بین 40 تا 55 متر دارند. همچنین این واحدها بیشتر در محدوده شرق، جنوب غربی و جنوب تهران واقع شده‌اند.

برای مثال، آپارتمانی 44 متری در محدوده آذری حدود دو میلیارد و 100 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است؛ ساخت این آپارتمان به سال 1382 بازمی‌گردد.

قیمت آپارتمان

همچنین مالک آپارتمانی که در سال 1392 ساخته و متراژی 54 متری دارد، واحد خود را دو میلیارد و 300 میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است.

بودجه بالاتر از دو میلیارد و 500 میلیون تومان شانس خرید واحدی با متراژ بیشتر را بالا می‌برد. آپارتمانی پنج ساله در محله تهرانسر با قیمت دو میلیارد و 600 میلیون تومان، متراژی برابر با 69 متر دارد.

همچنین آپارتمانی دیگر با متراژ 59 متر، قیمتی معادل دو میلیارد و 800 میلیون تومان دارد؛ این آپارتمان سال 1386 ساخته شده و در خاوران واقع شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر: تجارت نیوز

 

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید