۱۴۰۳/۰۱/۲۶

احداث پنج هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: پنج هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن استان توسط این نهاد در دست ساخت است.
احداث پنج هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان

به گزارش اخبار ساخته ها؛ روح‌الله عمادی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان  با اشاره به اینکه ساخت و تعمیر مسکن شهری در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر توسط این دستگاه انجام می‌شود بیان کرد: چهار هزار و ۵۰۰ واحد از طرح نهضت ملی مسکن محول شده به این دستگاه در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر و مابقی در شهرهای بالای یکصد هزار نفر توسط این نهاد در دست ساخت است.چهار میلیون واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم شروع شده که سهم خوزستان از این تعداد ۲۸۸ هزار واحد است و باید در مدت چهار سال ساخته شود.

ساخت پنج هزار واحد مسکونی در بندر امام خمینی (ره) به دنبال آبگرفتگی سال ۹۹

عمادی گفت: در سال ۱۳۹۹ آبگرفتگی گسترده ای در شهر بندر امام خمینی (ره) ( از توابع شهرستان ماهشهر) بر اثر بارش باران رخ داد که منجر به آسیب زدن به برخی از واحدهای مسکونی شد.

وی ادامه داد: بازسازی و ساخت مجدد پنج هزار خانه آسیب دیده از آبگرفتگی در این شهر آغاز شد که سه هزار واحد از این تعداد انجام شده است.اغلب خانه‌هایی که در شهر بندر امام (ره) دچار آسیب شدند در مناطق حاشیه این منطقه بودند.

درخواست بازسازی یکهزار و ۹۵۷ مسکن در شهرستان اندیکا

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: به دنبال زمین‌لرزه سال ۱۴۰۰ مقرر شده ۹۸۰ واحد مسکونی آسیب دیده در شهرستان اندیکا بازسازی شود که این عملیات به طور کامل انجام شد.

عمادی ادامه داد: برای کمک به مردم مناطق محروم این شهرستان درخواست بازسازی یک‌هزار و ۹۵۷ مسکن در این شهرستان به دولت ارائه شده که در صورت تایید و تامین اعتبار انجام خواهد شد.تعمیر و ساخت مسکن در شهرستان مسجدسلیمان

عمادی با اشاره به وقوع زمین‌لرزه سال ۹۸ در شهرستان مسجد سلیمان و خسارت به تعدادی از واحدهای مسکونی اظهار کرد: یک‌هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در این شهرستان احداث و هشت هزار واحد نیز تعمیر و بازسازی شدند.

وی گفت: همچنین مقرر شده شهرکی در مسجد سلیمان برای ساخت واحدهای مسکونی جدید جایگزین خانه‌هایی که دیگر امکان بازسازی و یا ساخت مجدد آن‌ها وجود ندارد در نظر گرفته شده است.

 تبدیل بافت فرسوده به جدید

عمادی تصریح کرد: از دیگر اقدامات این دستگاه بازسازی بافت فرسوده است که در این راستا اقدامات بسیار خوبی در استان صورت گرفته است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان اظهار کرد: تمهیدات لازم برای بازسازی یکهزار بافت فرسوده در شهرستان آغاجاری و تعمیر سه هزار خانه در شهرستان آبادان در حال انجام است.

 همکاری شهرداری اهواز و بنیاد مسکن برای انجام عملیات آسفالت در اهواز

وی گفت: در حال انعقاد قراردادی با شهرداری اهواز برای انجام عملیات آسفالت در اهواز با همکاری این ۲ دستگاه هستیم.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان اظهار کرد: شهرداری اهواز نیز برای انجام آسفالت معابر این شهرستان درخواست همکاری از این نهاد را داشته که برای انجام این کار اعلام آمادگی کردیم.

عمادی با بیان اینکه تجهیزات لازم برای انجام آسفالت در این دستگاه وجود دارد افزود: ۲ کارخانه شن و ماسه در رامهرمز و اندیمشک نیز برای تامین مصالح عملیات آسفالت آماده شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید