۱۴۰۲/۱۲/۰۴

1221 هکتار زمین دانشگاه آزاد در اختیار طرح نهضت ملی مسکن

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از تخصیص یک‌هزار و ۲۲۱ هکتار زمین دانشگاه آزاد در ۴ استان برای ساخت مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.
1221 هکتار زمین دانشگاه آزاد در اختیار طرح نهضت ملی مسکن

به گزارش اخبار ساخته ها؛  ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه در سراسر کشور ۱۷ هزار هکتار زمین به دانشگاه آزاد تعلق دارد، گفت: همکاری این دو مجموعه و استفاده از اراضی مازاد این مجموعه می‌تواند مشکل کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی را برطرف کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که میان وزیر راه و شهرسازی و رئیس دانشگاه آزاد منعقد شده است افزود: براساس این تفاهم‌نامه مقرر شده ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در اراضی دانشگاه برای اعضای هیات علمی و کارکنان این دانشگاه و سایر متقاضیان واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن ساخته خواهد شد.

مالکی ادامه داد: براساس این تفاهم‌نامه آورده دانشگاه آزاد در این همکاری مشترک زمین خواهد بود که این زمین‌ها به روش‌های مختلفی در اختیار طرح قرار گرفت.

وی با توضیح اینکه مدیران ادارات کل راه و شهرسازی و روسای واحدهای استانی دانشگاه به نوبت و در چند نشست متفاوت در جلسات کارگروه شرکت می‌کنند و به تعیین تکلیف اراضی و رفع مشکلات زمین‌ها می‌پردازند اظهار کرد: در نشست امروز مدیران ۶ استان خراسان جنوبی، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس و یزد حضور داشتند.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در ادامه توضیح داد: مدیران راه و شهرسازی و روسای واحدهای دانشگاهی به‌طور مشترک دیدگاه‌های خود را درخصوص مشکلات اراضی معرفی شده از سوی دانشگاه مطرح کردند و در نهایت ۵۰۱ هکتار زمین در استان فارس، ۴۳۸ هکتار زمین در استان یزد، ۲۳۱ هکتار زمین در استان آذربایجان شرقی و ۵۱.۵ هکتار در خراسان جنوبی در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، در این نشست در خصوص ۲۶ قطعه زمین در استان خراسان رضوی و ۳ قطعه زمین در استان اصفهان هم مذاکراتی صورت گرفت که مقرر شد این اراضی در نشست بعدی کارگروه تعیین تکلیف شود.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازار

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید