۱۴۰۲/۱۲/۰۴

نظارت بر مشاورین املاک شهرستان اردبیل

نماینده دادگستری در حوزه نظارت و بازرسی بر مشاورین املاک از تشدید نظارت بر مشاورین املاک شهرستان اردبیل خبر داد.
نظارت بر مشاورین املاک شهرستان اردبیل

به گزارش اخبار ساخته ها؛ جواد مینوئی نماینده دادگستری پس از بازرسی از مشاورین املاک اظهار کرد: بیشترین تخلفاتی که در این واحد ها به چشم می خورد پایین بودن سطح آگاهی حقوقی مشاورین املاک، نداشتن پروانه کسب و رعایت نکردن موارد حقوقی و کلیدی در تحریریه مبایعه نامه ها، رعایت نکردن قانون پیش فروش ساختمان، فک پلمپ خودسرانه و عدم نصب پروانه کسب در داخل مشاور املاک و غیره می باشد.

وی تصریح کرد: بر اساس قانون و دستورالعمل های ابلاغی واحدهایی که این موارد را رعایت نکنند، برابر مقررات با قاطعیت با آنها برخورد خواهد شد.

مینوئی افزود: مشاورین املاک باید آگاهی کامل بر قوانین حوزه تخصصی خود بویژه از لحاظ حقوقی داشته باشند و ضرورت آموزش و افزایش دانش حقوقی مشاورین این حوزه از اولویت برنامه های تدوینی معاونت اجتماعی و پیشگیری دادگستری می باشد.

وی ادامه داد: ضروریست که اتحادیه با همکاری و هماهنگی اداره ثبت زمینه شرکت مشاورین را در جلسات و کارگاههای  مرتبط مهیا سازد، بگونه ای که  جهت اخذ پروانه تخصصی گذراندن این  دوره ها و کسب امتیاز لازم شرط اساسی باشد.

نماینده دادگستری تأکید کرد: مشاورین املاک بویژه مشاورینی که پروانه تخصصی دارند موارد اعلامی را به دقت و بطور هوشمندانه باید رعایت نمایند و افرادیکه متمایل به اخذ پروانه تخصصی باشند، می بایست ضمن شرکت در دوره های آموزشی مربوطه، شرایط لازم را احراز نمایند.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایسنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید