۱۴۰۱/۰۹/۱۵

نصب آسان توالت فرنگی

توالت فرنگی خود را به آسانی و دور از اشتباهات رایج نصب کنید.
نصب آسان توالت فرنگی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبار ساخته ها؛ هنگامی که در حال قرار دادن یک حمام جدید یا بازسازی حمام موجود هستید، نصب توالت یکی از مهمترین مواردی است که باید درست انجام دهید. در اینجا چند دستورالعمل کلی و اقدامات احتیاطی برای نصب، و همچنین روش‌های نصب برای اتصال به دریچه فاضلاب فعلی و سیستم‌های تامین زباله آورده شده است.

لوازم مورد نیاز برای نصب

 کاردک/ اره شارژی/ پیچ گوشتی/ آچار/لوله های تخلیه 7/62 سانتیمتر/ لوله‌های خم‌شو گرم یا سرد / فلنج کف

 واشر مومی/ درزگیر سیلیکونی

اشتباهات رایج در نصب توالت فرنگی

نقض یا نادیده گرفتن محدودیت‌های محل نصب

استفاده از لوله‌های خیلی کوچک

اتصال مس به گالوانیزه بدون اتصالات برنجی یا دی الکتریک بین این دو

عدم استفاده از نوار تفلون یا نوار آب‌بندی

برش خروجی منبع تغذیه برای نصب شیرهای قطع‌کننده خیلی کوتاه است

تراز نکردن مناسب لوله‌ها در اتصالات یا شیرهای توقف

نکته: هنگام روشن کردن آب در خانه، همیشه دریچه شلنگ بیرونی را باز کنید یا توالت‌های خود را بشویید تا آلودگی و هوا از خطوط خارج شود. این زباله‌ها می‌توانند در شیرهای سینک شما و سایر لوازم لوله‌کشی مشکل ایجاد کنند.

 توالت خود را نصب کنید

لوله‌های مورد نیاز شامل خروجی آب سرد با شیر قطع و لوله‌های انعطاف‌پذیر برای بالای شیر می‌باشد. این احتمالاً پر دردسرترین وسیله برای نصب است، زیرا به حداقل دریچه 5/08 سانتی‌متر خود و زهکشی با قطر حداقل 7/62 سانتیمتر نیاز دارد. اگر توالت روی زهکشی انشعاب قرار گرفته باشد، نمی‌تواند در بالادست سینک یا دوش باشد. حداقل فاصله جانبی مجاز از مرکز کاسه توالت تا دیوار 38 سانتی‌متر و از مرکز کاسه تا وان حمام 30 سانتی‌متر است. فاصله از جلوی کاسه تا دیوار یا وسایل باید 53 سانتی‌متر باشد.

مرحله 1 - لوله‌های خم‌شو و فلنج توالت

لوله‌های خم‌شو و فلنج کف توالت باید ابتدا روی هم سوار شوند. اگر در حال تعویض توالت هستید، باید واشر مومی قدیمی را خراش دهید. چاقوی بتونه برای این کار خوب است. پیچ‌های قدیمی را از فلنج کف جدا کرده و فلنج را تمیز کنید تا از نشتی در پایه کاسه جدید جلوگیری شود. اگر فلنج قدیمی ترک خورده یا شکسته است، آن را با فلنج کف جدید جایگزین کنید.

تعویض فلنج کار آسانی نیست. نیاز به بریدن لوله تخلیه موجود در زیر فلنج و تعویض فلنج و لوله دارد. اگر پی وی سی باشد، چندان سخت نیست. این نیاز به یک کوپلینگ به اندازه لوله، 10/16 سانتیمتر، یک قطعه لوله کوتاه و یک فلنج جدید دارد. اگر چدن است، به اتصالات فرنکو نیاز دارید، چدن را با اره برش دهید و لوله را با پی وی سی جایگزین کنید. فلنج تعمیری وجود دارد که به آن فلنج آچار می‌گویند و به زیر فلنج موجود می‌رود تا پیچ توالت از آن عبور کند. این آسان‌تر و ارزان‌تر است و به‌خوبی کار می‌کند.

مرحله 2 - فلنج کف را محکم کنید

فلنج کف را طوری قرار دهید که سطح زیرین فلنج در سطح کفِ تمام‌شده باشد. همیشه بهترین کار این است که کفِ تمام‌شده را طوری نصب کنید که در زیر توالت قرار گیرد. در صورتی که کف هنوز نصب نشده باشد، ممکن است نیاز به استفاده از یک قطعه از مواد تکمیل‌شده کفپوش داشته باشید. اکنون می‌توانید پیچ‌هایی را که فلنج کف را روی زمین نگه می‌دارند، سفت کنید. در حین سفت کردن فلنج، یک سطح کوچک را روی فلنج قرار دهید تا از تراز بودن آن مطمئن شوید.

مرحله 3 - پیچ‌های کف را تنظیم کرده و واشر مومی را نصب کنید

پیچ‌های کف جدید را از طریق فلنج وارد کنید. پیچ‌ها را طوری تنظیم کنید که با مرکز لوله تخلیه مطابقت داشته باشند. واشر موم جدید را روی فلنج قرار دهید و پیچ‌ها را در موم "قالب‌گیری" کنید تا آنها را در جای خود نگه دارید.

مرحله 4 - توالت را روی فلنج قرار دهید

با استفاده از پیچ‌ها به عنوان راهنما، کاسه را در جای خود روی فلنج پایین بیاورید. محکم فشار دهید. مهم است که احساس کنید توالت به داخل حلقه مومی فشار داده شده است. اگر این را احساس نمی‌کنید، فلنج خیلی پایین است و بین فلنج و شیپور (خروجی زباله) مهر و موم خوبی نخواهید داشت. همچنین اگر حلقه موم سرد باشد، به درستی نمی‌نشیند. ممکن است لازم باشد آن را برای مدتی در آفتاب گرم کنید تا قابل انعطاف باشد.

مرحله 5 - کاسه را تراز و محکم کنید

از یک تراز برای تراز کردن کاسه استفاده کنید. همچنین، مطمئن شوید که توالت فرنگی مربعی و همراستا با دیوار باشد. سپس مهره‌ها و واشرها را با دست روی پیچ و مهره‌ها محکم کنید.

پیروی از این مراحل مهم است. توالت با درپوش پیچ و واشر برای درپوش پیچ ارائه می‌شود. واشرها ابتدا باید روی پیچ‌هایی که از کف برای توالت بیرون می‌آیند، سپس واشر فلزی همراه با پیچ‌ها و سپس مهره‌ها بروند. ممکن است مجبور شوید پیچ را برش دهید تا درپوش روی آن قرار گیرد. قبل از برش از محکم بودن پیچ اطمینان حاصل کنید، در غیر این صورت به اطراف حرکت می‌کند. این چیز مهمی نیست، فقط آن را سفت کنید. اما بیش از حد سفت نکنید، ممکن است کاسه را بشکند.

مرحله 6 - مخزن را در جای خود قرار دهید

بالشتک مخزن لاستیکی را، در صورت نیاز، در قسمت عقب کاسه قرار دهید و واشر لاستیکی را روی دهانه شیر فلاش در پایین مخزن قرار دهید. مخزن را روی کاسه قرار دهید، سپس مهره‌ها و واشرها را روی پیچ و مهره‌ها نصب کنید. مهم است که هر دو پیچ را با دست محکم کنید.

مرحله 7 - مخزن را ایمن و مهر و موم کنید

پیچ‌های نگهدارنده را در پایه کاسه با یک آچار قابل تنظیم محکم کنید. از سطح خود استفاده کنید تا مطمئن شوید کاسه هنوز هم تراز است. درپوش‌های تزئینی را روی انتهای پیچ قرار دهید. پایه کاسه توالت را با درزگیر سیلیکونی ببندید. تغذیه آب خود را به مخزن وصل کنید و آب را روشن کنید.

اکنون توالت شما نصب شده است.

منبع خبر: ترجمه از سایت Do it yourself

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید