۱۴۰۳/۰۳/۰۶

موانع و مشکلات اجرای نهضت ملی مسکن در کردستان برطرف می‌شود

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: موانع و چالش‌های اجرای نهضت ملی مسکن در کردستان برطرف خواهد شد.
موانع و مشکلات اجرای نهضت ملی مسکن در کردستان برطرف می‌شود

به گزارش اخبار ساخته ها؛ غلامرضا صالحی عصر شنبه در دیدار با استاندار کردستان پیرامون موضوع فعالیت‌های عمرانی بنیاد مسکن در حوزه روستایی، نهضت ملی مسکن و اقدامات این نهاد در محل استانداری کردستان، گفت‌گو کرد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن تقدیر از اقدامات استاندار کردستان و مجموعه بنیاد مسکن استان در راستای انجام عملیات عمرانی در حوزه راه شهری، روستایی و مسکن ملی، گزارشی از آمار و عملکرد این بنیاد در سطح کشور در زمینه‌های مختلف را اعلام کرد و اقدامات این نهاد در خصوص حوزه مأموریتی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان کردستان به ویژه موضوع نهضت ملی مسکن را به صورت اجمالی بیان کرد.

وی قول مساعد داد مشکلات سد راه مسکن ملی، بهسازی آسفالت، تکمیل و توسعه راه روستایی در کردستان را مرتفع خواهد کرد.

بنیاد مسکن در خدمت به محرومان روستاها کارنامه درخشانی دارد

استاندار کردستان به تشریح عملکرد دولت سیزدهم در حوزه مسکن و راه‌روستایی طی دوسال و نیم گذشته تاکنون در کردستان گریزی زد و اظهار کرد: به لطف الهی، عنایت ویژه دولت به کردستان و تلاش مدیران و مجموعه بنیاد مسکن استان، این بنیاد کارنامه درخشانی در خدمت به مسکن محرومین در روستاها دارد.

اسماعیل زارعی کوشا با بیان اینکه مجموعه بنیاد مسکن استان کردستان دلسوزانه و جهادی یکی از نهادهایی است که بیشترین خدمت را به محروم‌ترین قشر جامعه در روستاها ارائه کرده‌است، افزود: در حوزه‌های عمرانی، طرح هادی، مقاوم سازی مسکن روستایی، آسفالت معابر و احداث راه‌های روستایی در استان اقدامات حائز اهمیتی انجام شده که نسبت به دوره‌های گذشته نمایان است.

وی با اشاره به عملکرد درخشان بنیاد مسکن کردستان در اجرای تعهدات طرح نهضت ملی مسکن در روستاها نسبت به سایر استان‌های کشور، اظهار کرد: این بنیاد در طرح بازنگری روستاها نیز بسیار خوب عمل کرده که جای تقدیر دارد.

طبق اظهارات استاندار کردستان، بخش بزرگی از طرح نهضت ملی مسکن بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و در این زمینه کردستان با توجه به کمبود زمین و آمار بسیار بالای متقاضی مسکن ملی، موفق عمل کرده است.

مشکل کمبود زمین نهضت ملی در بیشتر نقاط کردستان حل شده است

مشکل کمبود زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن که در حال حاضر این مسئله در بیشتر نقاط استان حل شده است، از دیگر موضوعاتی بود که استاندار کردستان به آن اشاره کرد و گفت: بعد از استان فارس، کردستان رتبه اول بیشترین متقاضی تأیید شده مسکن ملی در کشور را دارد که آمار تأیید شده‌های نهایی ما بیشتر از میزان سهمیه اختصاص داده شده است و این امر در تأمین اراضی با توجه به شرایط توپوگرافی استان، ما را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرده است.

زارعی کوشا ضمن قدردانی از اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در توسعه شاخص‌های ایمنی، ساخت راه‌های روستایی، آسفالت و بهسازی جاده‌ها در استان، خواستار افزایش و اختصاص اعتبارات ملی از این بنیاد شد.

گفتنی است؛ رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جریان سفر به کردستان به اتفاق هیئت همراه، ضمن دیدار با استاندار کردستان، مسائل مختلف در حوزه مأموریتی خود در کردستان به ویژه موضوع نهضت ملی مسکن و اقدامات این نهاد در روستاها را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

انتهای پیام/

منبع خبر: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید