۱۴۰۳/۰۱/۲۶

صدور 235 هزار پروانه ساخت در بافت های فرسوده شهری

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، آمار صدور پروانه ساختمانی و آغاز فرآیند نوسازی در بافت های ناکارآمد شهری را، بیش از ۲۳۵ هزار واحد عنوان کرد.
صدور 235 هزار پروانه ساخت در بافت های فرسوده شهری

به گزارش اخبار ساخته ها؛ محمد آیینی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران  وضعیت صدور پروانه و آغاز فرآیند ساخت و نوسازی واحدها در بافت‌های ناکارآمد شهری را از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، گفت: آمارهای صدور پروانه و فرآیند نوسازی در بافت‌های فرسوده شهری از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون به بیش از ۲۳۵ هزار واحد رسیده است.

آیینی توضیح داد: صدور پروانه ساختمان در تهران به عنوان یکی از کلان‌شهرهایی که نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده آن از اهمیت ویژه‌ای برخودار است برای بیش از ۴۵ هزار واحد صادر شده است و انتظار می‌رود تا با ارایه مشوق‌های مناسب که در بسته تشویقی نوسازی در نظر گرفته شده است و همچنین همکاری شهرداری‌ها میزان مشارکت مردم برای نوسازی واحدهای فرسوده در بافت‌های ناکارآمد شهری در تمامی شهرها، رشد بیش‌تری یابد.

گفتنی است؛ یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم در زمینه بازآفرینی شهری موضوع نوسازی مسکن بوده است که این در زمینه بارها بر تشکیل حلقه‌های میانی به عنوان واسط بین مردم و بخش‌های دولتی، تاکید شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر: وزارت راه و شهرسازی

 

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید