۱۴۰۳/۰۴/۰۴

صدور۲۳۰ هزار پروانه ساختمانی بافت‌های فرسوده

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: نوسازی بناهای ناپایدار در بافت های فرسوده به اندازه ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مهم است.
صدور۲۳۰ هزار پروانه ساختمانی بافت‌های فرسوده

به گزارش اخبار ساخته ها؛ محمد آئینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران  با تشریح آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات نوسازی مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن (موضوع قانون جهش تولید مسکن)، با اشاره به اینکه بین سال‌های ۸۸ الی ۹۲ مجموعاً ۲۵۷ هزار فقره تسهیلات نوسازی در محلات بازآفرینی شهری به متقاضیان پرداخت شده است، گفت: در طی این سال‌ها ۳۵۳ هزار واحد مسکن در محلات هدف بازآفرینی شهری نوسازی شده است.

آئینی با بیان اینکه بازآفرینی شهری به مثابه یک تیر است با چند نشان‌، بیان‌داشت: ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بنای ناپایدار و لرزان با ۱۰ میلیون نفر ساکن در بافت‌های ناکارآمد کشور شناسایی شده است که از این میزان یک میلیون و ۴۵۰ هزار بنا در بافت فرسوده قرار دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حفظ جان ساکنین در محلات فرسوده شهری از اولویت‌های اصلی دولت سیزدهم به شمار می‌آید، اظهار کرد: با تخریب هر پلاک فرسوده به طور متوسط در کشور سه واحد مسکن اضافی تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: سرعت نوسازی مسکن در محلات هدف بازآفرینی شهری با توجه به وجود امکانات زیربنایی و روبنایی در این محدوده‌ها از سرعت بالایی برخوردار است و بازآفرینی شهری به بازگشایی معابر در این محدوده‌ها با کمترین هزینه به شهرداری‌ها کمک می‌کند. در بافت‌های فرسوده به جهت اینکه زمین برای مردم است، سریع ساخته و سریع تحویل متقاضیان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از صدور پروانه ساختمانی برای بیش از ۲۳۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهرها از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون، خبر داد، و گفت: از این میزان ۸۰ هزار واحد مسکن به بهره‌برداری رسیده است.

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با اشاره به اینکه برای اجرای نهضت ملی مسکن به احیا بافت‌های فرسوده باید توجه کرد، بیان‌داشت: وزیر راه و شهرسازی مکرراً بر اهمیت نوسازی در بافت‌های فرسوده تاکید دارند و بیان داشتند نوسازی بناهای ناپایدار در بافت‌های فرسوده به اندازه ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مهم است، بلکه مهم‌تر، زود بازده‌تر، اثربخش‌تر و مفیدتر است.

انتهای پیام/

منبع خبر: مهر

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید