۱۴۰۳/۰۴/۳۰

تذکر شدید بابت ساخت خانه چینی

روز گذشته عضو شورای شهر تهران و معاون شهردار در زمان شهرداری قالیباف، نسبت به ساخت خانه در تهران توسط چینی‌‌‌ها اعتراض کرد.
تذکر شدید بابت ساخت خانه چینی

به گزارش اخبار ساخته ها؛ روز گذشته عضو شورای شهر تهران و معاون شهردار در زمان شهرداری قالیباف، نسبت به ساخت خانه در تهران توسط چینی‌‌‌ها اعتراض و تاکید کرد در بحث مسکن، همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده‌اند؛ زمین و مصالح ساختمانی و نیروی کار در داخل داریم و نیازی به خارج از کشور وجود ندارد.

ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران گفت: خبری از قول آقای صارمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اعلام شد که بازتاب زیادی داشت و عمده بازتاب‌‌‌ها اعتراضی و منفی بود. این اظهارات درباره ساخت مسکن در بافت فرسوده برخی مناطق تهران به عنوان طرح «کلید به کلید» بود. بر مبنای این طرح، ساخت مسکن توسط شرکت‌های چینی انجام می‌گیرد.

او ادامه داد: این موضوع را از این جهت تذکر می‌‌‌دهم که شعار شهرداری؛ عبارت «تهران، الگوی جهان اسلام است» و هم از طرفی مقام معظم رهبری در این باره فرمایشاتی دارند. ایشان می‌‌‌فرمایند که «در مساله مسکن ما به خارج وابستگی نداریم. زمین‌‌‌اش، مصالح‌‌‌اش و طراحی‌‌‌اش مال خودمان است. بنابراین باید به مساله مسکن رسید.» این عین فرمایشات مقام معظم رهبری است. من عرضم این است که اگر ما در این دوره مدیریت شهری پذیرفتیم که از چین اتوبوس و واگن مترو بگیریم؛ از روی اضطرار بود. چون تولیدکنندگان داخلی توانایی تولید این تعداد اتوبوس را در این مدت کم ندارند و ما به دلیل مشکلاتی که مردم تهران درگیرش هستند؛ ناچاریم برای تولید انبو‌‌‌ه با چینی‌‌‌ها قرارداد ببندیم.

امانی افزود: اما درباره مسکن، هیچ‌گونه نیازی به سرمایه‌گذار خارجی نداریم. چون هم توان داخلی داریم و هم کسانی که در این حوزه سرمایه‌گذاری می‌‌‌کنند. همان‌طور که گفتم مردم در بافت فرسوده منتظر‌‌‌ند سرمایه‌گذاری بیاید و برای‌‌‌شان خانه بسازد. اگر بناست شهرداری چنین کاری کند؛ حتما باید از شورا مجوز بگیرد. این موضوع خلاف آن‌‌‌چیزی است که مقام معظم رهبری فرمودند و به شدت به شهرداری تهران تذکر می‌‌‌‌‌‌دهم که قدمی در این زمینه برندارد؛ مگر واقعا دلایل قانع‌‌‌کننده‌‌‌ای هم برای ما و هم برای افکار عمومی داشته باشد.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید