۱۴۰۱/۰۹/۱۵

تأثیر دکوراسیون مغازه در جذب مشتری

دکوراسیون ویترین تصویری از کسب و کار شماست و می‌تواند در میزان فروش و جذب مشتری اثرگذار باشد.
تأثیر دکوراسیون مغازه در جذب مشتری

به گزارش اخبار ساخته‌ها؛ تحقیقات نشان می‌دهد که 50 درصد افراد تحت تأثیر ویترین مغازه تصمیم به خرید می‌گیرند. پس، از این فرصت بزرگ استفاده کنید و ویترین مغازه‌ را خلاقانه تزئین نمایید. «ویترین مغازه برند شماست». مطمئن شوید که ویترین مغازه کسب و کارتان را از دیگران متمایز می‌کند. به ویترین مغازه خود به عنوان یک راه‌ حل تبلیغاتی بلندمدت نگاه کنید.

 استفاده از یک پس‌زمینه

استفاده از یک پس‌زمینه کاغذ رنگی ساده در پشت اجناس، هم کالاهای فروشی را درخشان‌تر و برجسته تر نشان می‌دهد و هم موجب تمرکز دید مشتری می‌شود. از طرفی، راه حلی ارزان‌قیمت برای تغییر دکوراسیون متناسب با فصل‌ و مناسبت‌های مختلف است.

 از برجسته‌تر کردن جزئیات نهراسید

ویترین مغازه مثل یک بیلبورد مجانی برای کسب و کار مغازه‌دار است و خریداران را در لحظه عبور می‌تواند جذب کند، پس همین حالا زمان و مکان مناسب برای  برجسته‌تر شدن است! از آنجایی که به هنگام خرید بعضی از خریداران مشغول انجام چند کار به صورت همزمان هستند، استفاده از رنگ‌های درخشان و متمایز می‌تواند توجه آن‌ها را بیشتر جلب کند.

 بیش از حد مینیمال باشید

شاید تعجب کنید که چطور ممکن است مینیمال بودن تاثیر مثبت ایجاد کند، اما هرچه در چیدمان فروشگاه یا حتی ویترین مینیمالیستی‌تر رفتار کنید، جلب توجه بیشتری خواهید کرد. همه‌ اجناس خود را پشت ویترین مغازه به نمایش نگذارید، بهترین را انتخاب کنید و با یک پس‌زمینه ساده آن را تزئین نمایید. از این طریق کنجکاوی بیننده را برای وارد شدن به فروشگاه برانگیخته خواهید کرد.

 استفاده از موسیقی پس‌زمینه

توجه به نوع موسیقی و انعکاس آن در محیط و میزان بلندی صدا بسیار اهمیت دارد. تحقیقات نشان داده که موسیقی تاثیر مستقیم بر رفتار افراد به هنگام خرید دارد.

 انتخاب مسیر هوشمندانه

داشتن یک مسیر که هوشمند انتخاب شده باشد، برای آنکه مشتری به راحتی همه‌ کالاهای فروشگاه را ببیند، مسئله بسیار مهمی است. این مسیر می‌تواند به نحوه چیدمان قفسه‌ها و رگال‌ها مرتبط باشد، یا حتی در ایجاد فضا برای استراحت که در ادامه به آن اشاره شده است.

 یک دیوار متفاوت

یکی از دیوار‌های فروشگاه را با یک رنگ متمایز رنگ آمیزی کنید تا برای مشتری‌ها جالب توجه باشد و آن‌ها را برای دیدن انتهای فروشگاه جذب کند. برای انتخاب آن می‌توانید یک رنگ روشن‌تر یا شاید با یک بافت و جنس متفاوت‌تر را در نظر داشته باشید و ترجیحا برای جلوگیری از شلوغی از رنگ‌های طبیعی برای کف‌پوش و متریال مبلمان استفاده کنید.

 نورپردازی در مغازه

یکی دیگر از تغییرات کم‌هزینه، تغییر در نورپردازی مغازه است که بخش وسیعی از تغییرات را به همراه دارد. بهترین و مؤثرترین راه برای جلب توجه و تأکید روی اقلام خاص خواهد بود. یک نورپردازی خوب و مناسب می‌تواند در تصویرسازی کالا بسیار تأثیرگذار باشد.

بزرگنمایی با آینه‌ها

یکی از ترفندهای طراحان، استفاده از آینه‌های بزرگ قدی است که البته به کار بردن بیش از حد آن‌ها حس «آلیس در سرزمین عجایب» را تداعی می‌کند!  پس در جانمایی آینه‌ها دقت کنید. اگر محدودیت فضا دارید می‌توانید روی قفسه‌ها هم آینه‌کاری کنید.

 چیدمان عمودی

تا حد امکان با چیدمان وسایل به صورت عمودی نهایت استفاده از فضا را ببرید و بر فقسه‌های روی دیواها تا آنجایی که امکان دارد بیفزایید.

از راحتی مشتریان مطمئن شوید

کارشناسان رفتارشناسی مشتریان معتقدند که خریداران به ویژه خانم‌ها بیشتر تمایل به داشتن فضای خصوصی برای بررسی بیشتر یا امتحان کردن محصولات دارند. با ایجاد فضاهای مناسب برای استراحت یا مبلمان کوچک برای کسانی که منتظر می‌مانند، راحتی را برای مشتریان فراهم کنید و اجازه دهید با خیال راحت تر همه چیز را بررسی کنند.

سرعت مشتری‌ها را کاهش دهید

با قرار دادن میزها یا قفسه‌های کوتاه در جای‌جای فروشگاه به ویژه جلوی قسمت ورودی، سرعت بازدیدکننده‌ها را کم کرده و توجهشان را جلب نمایید. با این کار می‌توانید اجناس تخفیف‌خورده را هم متمایزتر نشان دهید.

 این استراتژی‌های طراحی می‌توانند کمک بزرگی در افزایش درآمد فروشگاه‌ها و افزایش جذب مشتری باشند.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید