۱۴۰۳/۰۳/۰۱

افزایش ۴۱ درصدی صدور پروانه ساختمانی در تبریز

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز از رشد بیش از ۴۱ درصدی زیربنای ساختمانی و ۲۶/۵ درصدی پیش پروانه ساختمانی در پنج ماهه اول سال ۱۴۰۲ خبر داد.
افزایش ۴۱ درصدی صدور پروانه ساختمانی در تبریز

به گزارش اخبار ساخته ها؛ محمد عزتی معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت: باتوجه به شرایط اقتصادی جامعه و افزایش هزینه های ساخت و ساز، خوشبختانه با تعامل مطلوب سازندگان و همکاران حوزه شهرسازی و معماری در سطح مناطق دهگانه، شاهد افزایش قابل توجه آمار صدور پیش پروانه و پروانه ساختمانی در سال جاری هستیم.

وی افزود: در پنج ماهه نخست امسال تعداد ۹۷۳ مورد پروانه و ۱۱۲۲ مورد پیش پروانه ساختمانی صادر شده است که این میزان نسبت به سال ۱۴۰۱ به ترتیب افزایش ۱۸ و ۲۶/۵ درصدی داشته است و همچنین مساحت (زیربنای) پروانه ساختمانی در سال جاری با یک میلیون و ۸۱ هزار و ۳۴۹ مترمربع حدود ۲۶ درصد و پیش پروانه ساختمانی با یک میلیون و ۵۲۵ هزار و ۲۶۳مترمربع افزایش ۴۱/۵درصدی داشته است.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز خاطر نشان کرد: اجرای سیاست های تشویقی برای سازندگان در بافت فرسوده و ناکارآمد شهری، برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز و همچنین تسریع صدور پروانه ساختمانی، از عمده دلایل اصلی رونق ساخت و ساز در مدیریت شهری فعلی کلانشهر تبریز است.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایسنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید