۱۴۰۳/۰۴/۰۳

آشنایی با دیوارپوش فایبر گلاس

دیوارپوش های پلیمری و فایبرگلاس نوعی پارچه تار و پودی محکم و مقاوم از الیاف شیشه ( فایبرگلاس) هستند که توسط ماشین آلات نساجی تولید می شوند.
آشنایی با دیوارپوش فایبر گلاس

 

 به گزارش اخبار ساخته ها؛ فایبرگلاس یا همان الیاف شیشه نوعی متریال طبیعی است که از موادی غیر سمی نظیر کربنات، سیلیس، کوارتز و دولومیت تشکیل شده است. دیوارپوشی که از این نوع الیاف ساخته می شود به شکل پارچه ای پر از تار و پود است که مقاومت و استحکام آن بسیار بالا می باشد. فایبرگلاس ماده ای با دوام و مقاوم در برابر مواد شیمیایی است و حرارت هیچ گونه آسیبی به آن وارد نمی کند. دیوارپوش های فایبرگلاس غیر قابل اشتعال هستند و می توان آنها را در انواع ساختمان ها با کاربری متفاوت نصب نمود.

دیوارپوشی که از الیاف نسوز ساخته می شود نه تنها عنصری تزئینی برای دیوار به شمار می آید بلکه سطح را در برابر عوامل مختلف مقاوم می سازد. نصب این دیوارپوش بسیار آسان بوده و قابل اجرا بر روی انواع دیوار است. از مزایای منحصر به فرد این دیوارپوش در مقایسه با سایر دیوارپوش ها سرعت بالای اجرا، صرفه جویی در هزینه، وقت و عمر طولانی می باشد. عمر مفید این محصول ۲۰ سال است و با خیالی آسوده می توان آن را در ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی، تفریحی، بهداشتی و … مورد استفاده قرار داد.

دیوارپوش فایبرگلاس به راحتی برجستگی ها و تورفتگی های سطح دیوار را پوشش می دهد و نیازی به زیرسازی قبل از نصب ندارد. این محصول سطحی صاف و یکدست بر روی دیوار ایجاد می کند و درزها و ترک های آن را پنهان می نماید. این دیوارپوش از قابلیت رنگ آمیزی برخوردار است و می توان آن را با رنگ های مختلف رنگ آمیزی نمود.

رنگ های متنوع دیوارپوش فایبرگلاس امکان استفاده از آن را در فضاهای مختلف با طراحی متفاوت فراهم آورده و حتی برای رنگ آمیزی هایی که بعدها قرار است بر روی آن انجام شود نیازی به زیرسازی نیست. الیاف فایبرگلاس بهترین پوشش برای دیوارهای سازه خشک می باشد و نمایی متفاوت بر روی آنها ایجاد می کند.

سیستم های سازه ای خشک دارای ساختاری سبک وزن و مقاوم در برابر تکان های ناشی از زمین لرزه هستند و از ترکیب پانل های گچی و یا سیمانی ایجاد می شوند. به دیوارهای سازه خشک درای وال (dry wall) گفته می شود. دیوارپوش فایبرگلاس بر روی تمام سطوح از جمله سطوح گچی، آجری، سیمانی و … قابل اجرا است.

در تولید دیوارپوش فایبرگلاس از مواد سمی و خطرناک استفاده نشده، از این رو این دیوارپوش ها دوستدار محیط زیست هستند و هیچ آلودگی نه تنها برای محیط زیست بلکه برای انسان نیز ایجاد نمی کنند. علاوه بر آن این دیوارپوش نوعی دیوارپوش ضد آب است و بهترین گزینه برای فضاهای مرطوب به شمار می آید زیرا امکان رشد قارچ و کپک و یا حشرات در الیاف آن وجود ندارد.

فایبرگلاس ماده ای نفوذناپذیر در برابر آب است و دوام آن بسیار بالا می باشد. از این رو شستشوی آن تغییر رنگ ایجاد نمی کند و شکل ظاهری دیوارپوش دچار آسیب نمی شود. این دیوارپوش علاوه بر مقاومت در برابر نفوذ آب، در برابر مواد اسیدی و قلیایی نیز آسیب ناپذیر است. دیوارپوش فایبرگلاس را می توان به راحتی شست و از دوام و استحکام آن مطمئن بود.

به علت وجود الیاف شیشه در ساختار این دیوارپوش ها می توان آنها را به عنوان عایق اکوستیک در نظر گرفت. دیوارپوش فایبرگلاس عایق خوبی برای کاهش سر و صدا و جلوگیری از انتقال صوت به ساختمان مجاور است. علاوه بر عایق صوتی، این محصول عایق حرارتی نیز محسوب می شود و از انتقال حرارت و شعله جلوگیری می نماید.

مزایای دیوارپوش فایبرگلاس

  • ایجاد پوششی یکپارچه بدون درز و ترک خوردگی
  • قابلیت اجرا بر روی انواع سطوح افقی، عمودی و شیب دار
  • وزن بسیار سبک
  • آنتی باکتریال و کاملاَ بهداشتی
  • قابلیت رنگ آمیزی
  • عدم جذب حرارت و گرما
  • مقاومت در برابر ضربه و فشار

 

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید