۱۴۰۱/۰۹/۱۵

۳۲ طرح سرمایه‌گذاری گردشگری در کرمانشاه

در دهمین جلسه کمیته فنی سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه ۳۲ طرح گردشگری مورد بررسی و ۲۴ طرح برای صدور موافقت اصولی مورد تأیید قرار گرفت.
۳۲ طرح سرمایه‌گذاری گردشگری در کرمانشاه

به‌گزارش اخبار ساخته‌ها؛ محمدرضا سهیلی مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کرمانشاه، در دهمین جلسه کمیته فنی سرمایه‌گذاری استان، اظهار کرد: در این جلسه ۳۲ طرح سرمایه‌گذاری در شهرستان‌های کرمانشاه، پاوه، گیلان‌غرب، صحنه و اسلام آبادغرب مورد بررسی قرار گرفت که ۲۴ مورد آن برای صدور موافقت اصولی مورد تأیید قرار گرفت. 

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کرمانشاه، گفت: حجم سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها بالغ بر ۳۵۵ میلیارد تومان است که برای ۳۹۵ نفر به شکل مستقیم اشتغال‌زایی می‌کند.

وی افزود: این طرح‌ها شامل یک مجتمع گردشگری، ۲ هتل بیمارستان، چهار محوطه گردشگری، هشت واحد اقامتگاه‌ بوم‌گردی، سفره‌خانه سنتی، ۲ اقامتگاه سنتی، ۲ مرکز تفریحی و سرگرمی و مجتمع خدمات رفاهی و توسعه سه هتل و اقامتگاه است.

سهیلی در ادامه با تأکید بر اینکه احداث پروژه‌های بزرگ و پیشران اولویت سرمایه‌گذاری در گردشگری استان است، تصریح کرد: برای تسریع در فرایند رسیدگی به پرونده‌های سرمایه‌گذاری، جلسات کمیته فنی به صورت هفتگی برگزار می‌شود. 

او گفت: انتظار می‌رود سایر دستگاه‌های مورد استعلام نیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ‌ استعلامات را بدهند تا هرچه سریع‌تر شاهد به سرانجام رسیدن پروژه‌های سرمایه‌گذاری گردشگری باشیم. 

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کرمانشاه، گفت: گردشگری در توسعه استان کرمانشاه نقش محوری دارد و باید همه دستگاه‌های ذی‌ربط با جدیت به این حوزه کمک کنند. 

منبع خبر: خبرگزاری میراث آریا

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید