۱۴۰۳/۰۵/۰۳

چشم‌انداز بازار مسکن در نیمه دوم سال ۱۴۰۲

یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه بازار مسکن دررکود مطلق قراردارد،گفت:پیش‌بینی اینکه قیمت افزایش خواهد داشت یا نه به عوامل اقتصادی و... بستگی دارد.
چشم‌انداز بازار مسکن در نیمه دوم سال ۱۴۰۲

به گزارش اخبار ساخته ها؛ سهیل شادابی کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه بازار مسکن نیمه اول امسال را با رکود مطلق سپری کرد، افزود: اگرچه بازار مسکن همواره فراز و فرودهای رونق و رکود را تجربه می‌کند، اما رکود این بار متفاوت بوده و طی شش، هفت ماه اخیر بازار را درگیر کرده است.

وی ادامه داد: خرید و فروش مسکن در نیمه اول امسال بسیار ناچیز و یا عمدتا در قالب تهاتر و تعویض واحد مسکونی بود.

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از دو عامل اصلی که منجر به رکود بازار مسکن شده یاد و اظهار کرد: عامل اصلی انتظار خریداران از شنیدن اخبار مثبت و کاهش قیمت در بازار مسکن است و برخی که قصد خرید دارند منتظرند تا قیمت کاهشی شود، در حالی‌که چشم‌انداز بازار چنین کاهشی را نشان نمی‌دهد.

شادابی کمبود نقدینگی در دست مردم را نیز عامل دیگری برای رکود بازار مسکن دانست و تاکید کرد: مشخص نیست این رکود تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

وی خروج بازار مسکن از رکود را نیازمند ثبات در شاخص‌های سیاسی و اقتصادی عنوان کرد تا خریداران بتوانند آینده مشخصی پیش روی بازار ترسیم و بر اساس آن تصمیم اتخاذ کنند.

این فعال صنعت ساخت و ساز با بیان اینکه بیش از ۸۰۰ فعالیت تولیدی، صنفی و اقتصادی از معادن تا چوب و منسوجات به صنعت ساخت و ساز وابسته است، تداوم رکود بازار مسکن را باعث صدمه جدی به اشتغال و اقتصاد دانست.

شادابی معتقد است، دولت می‌تواند با ایجاد ثبات در شاخص‌های اقتصادی کلان و به تبع آن بازارهایی از جمله بازار مسکن، رونق را به این بازار برگرداند.

وی درباره چشم‌انداز قیمت مسکن در نیمه دوم سال نیز عنوان کرد: پیش‌بینی اینکه قیمت افزایش خواهد داشت یا نه به عوامل متعدد اقتصادی و... بستگی دارد.

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه در بسیاری از شاخص‌های مرتبط با صنعت ساخت و ساز از جمله دستمزد افزایش قیمت‌ را شاهدیم، گفت: در چنین شرایطی نمی‌توان خیلی انتظار کاهش قیمت مسکن را داشت.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایسنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید