۱۴۰۲/۰۷/۱۲

وقتش رسیده که عاشق بازیافت شوید

دید کارشناسانه‌ای از محصولات تجاری (Rubbermaid RCP) دربارۀ صرفه‌جویی در هزینه‌ها به خاطر امکان بازیافت بهتر ارائه داد.
وقتش رسیده که عاشق بازیافت شوید

به گزارشپایگاه خبری اخبار ساخته ها، پائول کلی از RCP، کارشناس کمک به تسهیلات در زمینه بهبود روش‌های پسماند و بازیافت و مدیر بازرگانی UK&I، ME&A برای محصولات تجاری Rubbermaid توضیح می‌دهد که کسب‌وکارها چگونه می‌توانند بهتر بازیافت کنند و هزینه‌ها را کاهش دهند.

در مقابل پس زمینه افزایش رقابت، بالا رفتن انتظارات مشتریان و افزایش هزینه‌ها، با وجود ۸۸ درصد از مصرف‌کنندگان که فعالانه خواهان برندی هستند که به آن‌ها کمک کند و پایدارتر باشند؛ اصول محیط زیستی کسب‌و‌کارتان، زیر ذره‌بین است.

با این‌که بسیاری از کسب‌وکارها، همراه با اهداف پایداری‌شان، روش‌های مدیریت پسماندشان را بهبود بخشیده‌اند، این باور نادرست که فرآیند بازیافت بهتر، هزینه‌های بیشتری می‌خواهد، اغلب مانعی برای ایجاد تغییرات است. وقتش رسیده که این افسانه را فراموش کنیم که بهبود مدیریت پسماند و روش‌های بازیافت، هزینه بالایی می‌طلبد و همچنین نکات سودمندی را برای بهبود سیستم‌های بازیافت به اشتراک بگذاریم تا به شما کمک کنیم که به اهداف بازیافتتان دست پیدا کنید و آن‌ها را توسعه دهید.

هنگام صحبت از پایداری، احتمالاً این تجربه را داشته‌اید که انتظارات مشتریان از هر وقت دیگری بالاتر است. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ۸۸ درصد از مصرف‌کنندگان، فعالانه به دنبال کسب‌وکارهایی هستند که به آن‌ها کمک می‌کند، پایدارتر باشند. اما این موضوع درباره همکاران و سهامداران هم صادق است، چرا که همه با هم در مسیر پایداری هستیم.

اگر این موضوع باعث شده احساس کنید که فشار بیشتری بر شما می‌آید، تنها نیستید. با این‌که ۹۶ درصد از این کسب‌وکارها گزارش داده‌اند که این فشار را احساس می‌کنند، از هر ۴ کسب‌وکار، یکی گفته ‌است که مطمئن نیستند که اقداماتشان را بر چه حوزه‌ای متمرکز کنند. مردم بازیافت می‌کنند، اما نه در سطح مطلوبی که مناسب است.

 

بازیافت بهتر بدون هزینه بالا

مهم است که هزینه‌های مدیریت ضعیف پسماند بر کسب‌وکارتان را بدانید و همچنین درک کنید که بازیافت بهتر واقعاً به چه معنا است. شروع به فرآیند بازیافت با تفکیک زباله‌های غذایی، هم به نفع کسب‌و‌کار شما و هم سیاره زمین است.

پس بیایید، دلایلی را بررسی کنیم که چرا مدیریت ضعیف پسماند پُرهزینه است. هرچه زباله بیشتری را به محل دفن زباله بفرستید، هزینه‌های مدیریت پسماندتان بیشتر می‌شود و با هزینه ارسال زباله‌ها به محل دفن زباله که پیش‌بینی می‌شود تا چند سال آینده تا ۱۰ تا ۲۰درصد افزایش پیدا می‌کند، اتخاذ اقداماتی در همین حالا، به کنترل هزینه‌هایتان کمک می‌کند.

مشتریانتان هم انتظار دارند که اقدامات بیشتری انجام دهید، چرا که ۸۷ درصد از آن‌ها می‌خواهند که برندها همین حالا اقدام کنند، در نتیجه شهرتتان در معرض خطر است.

فقط مشتریانتان نیستند که به اصول سبز شما اهمیت می‌دهند، بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان در بررسی جدید، گفتند که آن‌ها هنگام انتخاب شرکتی برای همکاری، اصول پایداری آن شرکت را درنظر می‌گیرند و این چیزی است که ما در Rubbermaid شاهد بوده‌ایم.

و زمان می‌گذرد، بدون مطرح کردن این موضوع که کسب‌وکارها نقش مهمی در محافظت از آینده سیاره زمین دارند. فکر کردن به این‌که تا سال ۲۰۵۰، تعداد پلاستیک‌ها بیشتر از ماهی‌های دریا است، سرگیجه‌آور است.

 

چه چیزی مانع شما است؟

من درباره بازیافت بهتر صحبت کردم، اما این واقعا به چه معنا است؟ به طور خلاصه، بازیافت بهتر به معنی افزایش حجم پسماندی است که شما بازیافت می‌کنید، بنابراین سهمتان را در میزان دفن زباله کاهش دهید و هزینه‌های مرتبط را پایین بیاورید. علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، با انجام اقدامات ملموس، شهرت خود را ارتقاء می‌دهید.

پس، چه چیزی مانع شما است؟ ما این سوال را از ۱۵۰۰ کسب‌وکار پرسیدیم تا ببینیم مردم چه موانعی را تجربه کرده‌اند.

۱۶ درصد نگران هزینه‌ها بودند، ۳۳ درصد سیستم‌های ناکارآمد را ذکر کردند، ۱۵ درصد از فقدان دانش و آموزش گفتند و بیش از یک‌سوم آن‌ها، هر سه مورد را مشکل خود می‌دانستند.

اگر شما هم این مشکلات را دارید، می‌توانیم در کنار یکدیگر با آن‌ها مبارزه کنیم.

 

راهکارهای مختلف برای بخش‌های مختلف

نقطه آغاز DPD (مطالعه موردی بر pxx) می‌تواند آغاز شما هم باشد و همۀ ما اکنون در مراحل مختلفی هستیم.

ابزار بررسی با شش سوال ساده درباره کسب‌وکار و مدیریت پسماند فعلی‌تان، استفاده سریع و راحتی دارد و حدود ۹۰ ثانیه طول می‌کشد تا میزان صرفه‌جویی در هزینه و کاهش زباله را بدانید.

بازیافت خوب یک روش نیست که برای همه مناسب باشد. شما به راهکارهایی نیاز دارید که برایتان مؤثر و متناسب با نیازهای خاص کسب‌وکارتان طراحی شده‌ باشد. در این‌جا چند مثال از راهکارهای مختلفی ذکر می‌کنیم که برای بخش‌ها و تسهیلات مختلف اجرا می‌کنیم.

اول این‌که کسب‌وکارتان هر چه باشد، چند اصل وجود دارد. چند جریانی یک الزام است؛ در بحث جمع‌آوری زباله‌ها و مدیریت هزینه‌ها، تفکیک زباله‌ها از نقطه‌ای که از کاربران شما جمع‌آوری می‌شوند، در وقت و در نتیجه پول شما صرفه‌جویی می‌کند.

ایستگاه‌های بازیافت شما باید کاملاً مشخص باشند، اگر کاربران نتوانند آن‌ها را پیدا کنند یا ندانند که هر زباله را کجا بریزند، پس وجودشان هم فایده‌ای ندارد!

هنگام انتخاب محصولات، دوام را اولویت خود قرار دهید؛ اگر از همان ابتدا محصولات بهتری را خریداری کنید، محصولات بادوام‌تری دارید که هزینه مالی یا محیط زیستی لازم برای تعویض منظم آن‌ها را متحمل نمی‌شوید. برای آرامش خاطر بیشتر، گارانتی محصولات را دریافت کنید.

راهکارهای پیمانه‌ای به شما کمک می‌کند تا سیستم‌های پایداری را در تسهیلات خود برقرار کنید که برای هر بخش از کسب‌وکارتان مناسب هستند. برای مثال: آنچه که در آشپزخانه‌تان نیاز دارید، با اتاق کارکنان یا اتاق پذیرش متفاوت است. در آخر مطمئن شوید که سطل‌های زباله‌تان به راحتی تمیز می‌شود تا در وقتتان صرفه‌جویی کنید و بهره‌وری تیم‌های نظافت و خانه‌داری‌تان را بالا ببرید. این چیزی است که اغلب اوقات نادیده گرفته می‌شود اما جزئیات است که طراحان خوب محصول درنظر می‌گیرند.

اگر محیط شما با حجم سنگینی از زباله شرایط خوبی ندارد، به مخازن بزرگی برای آنجا نیاز دارید. این‌جا جایی است که نمی‌توانید نسبت به استحکام و دوام چشم‌پوشی کنید، شما باید از سیستم‌هایتان مطمئن باشید تا بتوانند بالابری‌های سنگین را انجام دهند.

بازیافت چند جریانی به مخازن متعددی نیاز دارد، در نتیجه بسیاری از تسهیلات نگران جا دادن آن‌ها در فضای محدود هستند. خبر خوب این است که ایستگاه‌های بازیافت به جای زیادی نیاز ندارند و بسیاری از آن‌ها با درنظر گرفتن این فضای اندک طراحی شده‌اند و این امکان را به شما می‌دهد تا پتانسیل بازیافت خود را به حداکثر برسانید، بدون این‌که سطل‌های زباله هر روز پر شوند.

این افسانه است که سطل‌های بازیافت ظاهر خوبی ندارند. بازیافت در معرض دید همگان، نه تنها برای سودآوری شما بهتر است، بلکه به مشتریان و بازدیدکنندگانتان هم نشان می‌دهد که شما سهم خود را انجام می‌دهید و انتظارات آن‌ها از خودتان را برآورده می‌کنید. خبر خوب این است که سیستم‌هایی وجود دارد که به اندازه ظاهر زیبا، در عمل هم خوب هستند، پس نیازی به اغماض نیست.

هر بخش و هر سیستمی را که انتخاب کنید، یک چیز مشخص است: اگر به شکل مؤثری علامتگذاری نشوند، با قدرت لازم کار نمی‌کنند.

علامت‌های رنگی با برچسب‌ها و پوسترهای سازمانی همگی به مردم کمک می‌کنند تا بفهمند که چه چیزی می‌تواند بازیافت شود که آن‌ها را ترغیب می‌کند که زباله‌ها را در سطل درست خود بریزند، در نتیجه شما از ایجاد آلودگی جلوگیری می‌کنید و می‌توانید اطلاعات مخصوص تسهیلات را ارائه دهید.

راهنمایی من: به دنبال سیستم‌های منعطفی باشید که می‌توانید درپوش‌ها، رنگ و برچسب متناسب با نیازتان را انتخاب کنید.

 

پسماند غذایی

نوع خاصی از پسماند و زباله که اغلب که در سیستم بازیافت تسهیلات نادیده گرفته می‌شود، اما هر روز بر اهمیت آن افزوده می‌شود، پسماند غذایی است.

مشکلات ناشی از پسماند غذایی در سرتاسر جهان بسیار زیاد است و تقریباً یک‌سوم از کل غذای تولیدشده در جهان از بین می‌رود و زباله می‌شود که در جای خود واقعاً سرگیجه‌آور است. این اتلاف غذایی منجر به حدود ۸ تا ۱۰ درصد از تولید گاز گلخانه‌ای در جهان می‌شود.

درحال حاضر، ۴۰ درصد از پسماند غذایی در انگلستان، به مرکز دفن زباله فرستاده می‌شود. در اتحادیه اروپا سالانه حدود ۸۸ میلیون تن زباله غذایی تولید می‌شود که معادل ۱۷۴ کیلوگرم زباله برای هر نفر، ۱۴۳ میلیارد یورو و ۱۷۰ میلیون تن CO2 است.

با این حال، زباله غذایی در صورت بازیافت درست، می‌تواند به کود تبدیل شود یا به عنوان منبع انرژی تجدیدپذیر استفاده شود.

مشکل ضایعات و پسماند مواد غذایی واضح است، اما وقتی فشارهای کاری زیادی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید، چرا باید به این موضوع اهمیت دهید. احتمالاً متوجه شده‌اید که در 12 ماه گذشته، در رسانه‌ها توجه بیشتری به ضایعات مواد غذایی، هم از سوی مصرف‌کنندگان و هم از سوی نهادهای نظارتی صورت گرفته است.

پیشی گرفتن از این بازی با بازیافت درست ضایعات مواد غذایی در تأسیساتتان کمک می‌کند تا در آینده تأثیر مثبتی بر شهرت و هزینه‌هایتان بگذارید. در حال حاضر شما می‌توانید با اجرای فرآیندهای مناسب و به جا نشان دهید که در مورد مسئله پایداری جدی هستید.

بدون شک شما با DPD آشنا هستید، چرا که کامیون‌های حمل‌ونقل آن را هر روز می‌بینید و احتمالاً یکی از ۲۶۰میلیون بسته‌ای را دریافت کردید که سالانه تحویل می‌دهند.

با بیش از ۱۵ هزار نیروی کار که با ۱۰ هزار وسیله نقلیه در ۸۴ انبار کار می‌کنند، ‌DPD مشتاق است که سبزترین ارائه‌دهنده خدمات تحویل در سیاره زمین باشد. این هدف در دسترسی است، اما برای دستیابی به آن، آن‌ها باید با بهبود اقدامات بازیافتشان، مقدار زباله‌ای را که به مرکز دفن زباله عمومی می‌فرستند، کاهش دهند. بگذارید نگاهی به نتایج بیندازیم و بعد بررسی کنیم که آن‌ها چگونه این کار را انجام دادند.

 

نتایج خودش گویا است

در شش مکان آزمایشی کلیدی، میزان بازیافت تا 48درصد افزایش یافت. ماهانه به طور متوسط نیم تن زباله به اقتصاد گردشی منتقل می‌شود، در هر مکان با تکمیل راه‌اندازی، 500 تن زباله در سال به محل دفن عمومی زباله فرستاده نمی‌شود و همین باعث صرفه‌جویی 27 درصدی در هزینه‌ها شده است و سرمایه‌گذاری آن‌ها در سیستم‌های جدید ظرف یک سال جبران خواهد شد.

 

چگونه به این نتایج دست یافتند؟

همه چیز با استفاده از ابزار حسابرسی بازیافت آنلاین RCP شروع شد. با استفاده از این ابزار، ما توانستیم صرفه‌جویی‌های بالقوه زیست محیطی و هزینه‌ای را برجسته کنیم. ابتدا مشکل‌سازترین سایت‌های DPD شناسایی شدند، جایی که عدم انطباق مداوم با بهترین روش بازیافت DPD باعث ایجاد مشکل می‌شد. بازدید از این سایت‌ها تأیید کرد که تغییر جهت به سمت استفاده از ایستگاه‌های بازیافت مؤثرتر تأثیر مثبت زیادی خواهد داشت.

با یک طرح آزمایشی که به سرعت توسط DPD مجوز گرفت و شش تن زباله که در اولین ماه‌های معرفی ایستگاه‌های بازیافت Slim Jim RCP به مکان‌های آزمایشی به محل دفن زباله فرستاده نشدند، اثبات این ایده واضح بود. سیستم‌های بازیافت مؤثر و کارآمد در 14 تأسیسات دیگر به عنوان بخشی از فرآیند نصب مرحله‌ای راه‌اندازی شد که در اوایل سال 2023 تکمیل می‌شود.

ما به DPD پیشنهاد دادیم که پولی که برای خرید سطل‌های بازیافت به روز و جدید خرج می‌کنند، با کاهش هزینه‌های بازیافت زباله در یک سال برمی‌گردد، آن‌ها به ما گفته‌اند که این محاسبه زمانی اشتباه است و در واقع هزینه‌ها طی شش ماه برمی‌گردد!

بازخورد DPD فوق‌العاده بود و مشاهده این‌که با معرفی یک سیستم بازیافت بهتر چه تفاوت بزرگی در دفع زباله و هزینه‌های آن‌ها ایجاد شده است، بسیار عالی است.

انتهای پیام/

 

برچسب ها

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها