۱۴۰۳/۰۳/۲۹

لزوم حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در شهرک‌‌‌های صنعتی

ترغیب سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این شرکت‌های دانش بنیان و سوق دادن آنها به سوی فعالیت‌‌‌های اقتصادی موضوع مهمی است.
لزوم حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در شهرک‌‌‌های صنعتی

به گزارش اخبار ساخته ها؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس علی‌آبادی مجمع عمومی سالانه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌‌‌های صنعتی ایران، ضمن تاکید بر تامین برق صنایع تا تابستان سال آینده گفت: سرمایه‌گذاری برای ساخت شهرک‌های صنعتی، باید با تکیه بر مزیت و توجیه اقتصادی استان‌ها باشد.

وزیر صمت اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مسائلی که برای تابستان سال آینده هدف‌‌‌گذاری شود، تامین برق صنایع است؛ زیرا کمتر از ۹ماه زمان داریم تا از تکرار مشکلات دوسال اخیر جلوگیری کنیم.

او با بیان اینکه باید با همکاری نهادهای ذی‌ربط مشکل قطع برق و تامین آب و گاز صنایع در شهرک‌‌‌های صنعتی برطرف شود، افزود: سرمایه‌گذاری‌‌‌ برای ساخت شهرک‌‌‌های صنعتی، باید با تکیه بر مزیت و توجیه اقتصادی استان‌‌‌ها باشد.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بحث خوشه‌‌‌سازی بسیار مهم است؛ زیرا در این روش صنایع می‌‌‌توانند همدیگر را پوشش داده و از حمایت‌‌‌های همدیگر استفاده کنند. البته ممکن است خوشه‌‌‌ها در یک منطقه و استان نباشند، اما با همدیگر یک‌گروه را تشکیل می‌دهند که این مساله به توسعه صنایع کمک می‌کند.

او افزود: یکی دیگر از برنامه‌‌‌هایی که باید به شکل جدی مورد توجه قرار بگیرد، پشتیبانی متمرکز از همه صنایع در شهرک‌‌‌های صنعتی در حوزه‌‌‌های آموزشی، حقوقی (آموزش و مشاوره در این حوزه و خصوصا عقد قراردادهای رسمی برای همکاری با شرکت‌های دیگر)، بیمه، خدمات فنی، تامین مالی و تضامین است.

علی‌‌‌آبادی افزود: بهره‌‌‌مندی و حمایت از شرکت‌های دانش‌‌‌بنیان (شرکت‌هایی که واقعا دانش‌‌‌بنیان هستند) در شهرک‌‌‌های صنعتی و ترغیب سرمایه‌گذاران برای حمایت و سرمایه‌گذاری از این شرکت‌ها و در نهایت سوق دادن آنها به سوی فعالیت‌‌‌های اقتصادی موضوع مهمی است که در عمل می‌‌‌تواند فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص خلق ثروت از دانش را اجرایی کند.

او بر اهمیت ارتباط با شرکت‌های صنعتی بزرگ فعال در کشور از جمله ایران‌خودرو و سایپا و اتصال هرکدام از آنها به شهرک‌‌‌های صنعتی برای پشتیبانی مالی از این شهرک‌‌‌ها تاکید و بیان کرد: این شرکت‌های بزرگ می‌‌‌توانند شهرک‌‌‌های صنعتی را به‌‌‌عنوان مجموعه‌‌‌های تخصصی خود در نظر بگیرند، یعنی در یک شهرک صنعتی، به شکل ویژه گیربکس یا قطعات دیگر خودرو را تولید کنند که این مساله به رشد و شکوفایی شهرک‌‌‌های صنعتی کمک خواهد کرد.

وزیر صمت با بیان اینکه باید بهره‌‌‌وری در صنایع را با تدابیر خاص و ایجاد انگیزه‌‌‌های مالی افزایش داد، ابراز امیدواری کرد که تیم مدیریتی جدید صنایع کوچک و شهرک‌‌‌های صنعتی بتواند قدم‌‌‌های موثر و متفاوتی در زیرمجموعه‌‌‌ها و شهرک‌‌‌های صنعتی سراسر کشور بردارد تا در نهایت سال آینده مشکلات موجود در این شهرک‌‌‌ها به‌خصوص در حوزه‌‌‌های برق، آب و گاز کاملا برطرف شود.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید