۱۴۰۳/۰۳/۲۸
طراح قانون چک در مجلس گفت:

قضاوت درباره چک‌ های برگشتی با هوش مصنوعی

بنا شد تا بعد از فراهم شدن زیرساخت‌های نرم‌افزاری قضاوت درباره چک‌ های برگشتی در حوزه چک‌ های الکترونیک از طریق هوش مصنوعی انجام شود.
قضاوت درباره چک‌ های برگشتی با هوش مصنوعی

به گزارش اخبار ساخته ها؛ ابوالفضل ابوترابی گفت: بر اساس تصمیم اتخاذشده در جلسه بانک مرکزی بنا بر این شد که کار قضاوت درباره چک‌های برگشتی در حوزه چک الکترونیک توسط هوش مصنوعی انجام شود.

طراح قانون چک در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: زیرساخت‌های قانونی برای استفاده از هوش مصنوعی در این حوزه وجود دارد و پس از فراهم شدن زیرساخت‌های نرم‌افزاری، کار در این حوزه آغاز خواهد شد.

او افزود اجرای قانون درباره صدور چک‌های برگشتی فرآیند پیچیده‌ای ندارد و صدور احکام در زمان‌های مشخص همچون مسدودی حساب، توقیف اموال و صدور حکم جلب در زمان‌های مشخص در قانون پیش‌بینی شده و اجرای آن با استفاده از هوش مصنوعی امکان‌پذیر است.

ابوترابی‌ خاطرنشان کرد: در این نشست که رئیس سازمان رتبه‌بندی ایرانیان نیز در آن حضور داشت، بنا شد افراد بر اساس اعتبار اجتماعی‌شان همچون نداشتن پرونده قضایی و... برای صدور چک الکترونیک در ۱۵رده از رنگ سفید برای بالاترین رتبه تا قرمز پررنگ به‌عنوان پایین‌ترین رتبه رتبه‌بندی شوند و زمانی که فردی بخواهد چکی را از فردی قبول کند می‌تواند رتبه آن فرد را در سیستم مشاهده کند که فرد مورد نظر برای صدور چک چه رتبه‌ای را از نظر اعتبار اجتماعی برای صدور چک دارد.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایرنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید