۱۴۰۳/۰۴/۰۳

ظرفیت بازسازی و اشتغال آفرینی بافت تاریخی کرمانشاه

ظرفیت اشتغال آفرینی و بازسازی بافت تاریخی کرمانشاه مورد توجه است.
ظرفیت بازسازی و اشتغال آفرینی بافت تاریخی کرمانشاه

به گزارش اخبار ساخته ها؛ محمد طیب صحرایی استاندار کرمانشاه گفت: با توجه به ظرفیت و فرصت بسیار بالایی که استان کرمانشاه و شهر کرمانشاه در مقوله میراث فرهنگی و گردشگری دارد، امسال تلاش داریم توجه بیشتری به میراث فرهنگی و گردشگری استان داشته باشیم.

محمدطیب صحرایی اظهار کرد: دو هفته قبل بازدید اولیه ‌ای از بافت تاریخی و میانی شهر کرمانشاه داشتیم و تعدادی از بناهای تاریخی را مورد بازدید قرار دادیم.

وی افزود: با توجه به ظرفیت و فرصت بسیار بالایی که استان کرمانشاه و شهر کرمانشاه در مقوله میراث فرهنگی و گردشگری دارد، امسال تلاش داریم توجه بیشتری به میراث فرهنگی و گردشگری استان داشته باشیم.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: محله فیض‌آباد یکی از بافت‌های تاریخی و معروف شهر کرمانشاه است و تنها در این منطقه بیش از ۳۰ بنای مهم و شاخص برای سرمایه‌ گذاری، به‌روزرسانی و استفاده وجود دارد.

صحرایی تصریح کرد: امروز با دعوتی که از مدیران دستگاه‌ های مرتبط از جمله شهرداری، دستگاه ‌های خدمات رسان از جمله آب و فاضلاب، برق، راه و شهرسازی، انتظامی و مجموعه ‌های مختلف انجام شده است بنا داریم با یک هم‌ افزایی هدفمند و برنامه مشخص، رسیدگی لازم به این بافت و بافت ‌های مشابه را انجام دهیم.

وی اضافه کرد: این مهم علاوه بر هویت ‌بخشی به شهر و استان کرمانشاه، ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر و ایجاد اشتغال است، چنانچه این به ‌روزرسانی‌ ها و بهسازی را انجام دهیم، علاوه بر ثمرات فرهنگی که برای شهر و استان دارد عرصه خوبی برای اشتغال ‌زایی جوانان، دختران و پسران جویای کار در استان و شهرمان خواهد بود.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: کارگروهی از دستگاه ‌های مختلف در هفته پیشرو شکل خواهد گرفت و ظرف دو هفته آینده نخستین طرح زمانبندی شده شکل خواهد گرفت.

صحرایی گفت: لازم است اقدامات بلند مدت و مطالعات مفصل انجام شود، بعضی اقدامات از جمله کف‌ سازی، جداره ‌سازی، برق ‌رسانی و گاز رسانی مناسب باید از هم اکنون آغاز شود تا طرح ظرف دو هفته آینده وارد فاز اجرایی شود.

وی افزود: اراده و آمادگی خوبی وجود دارد و امیدوارم برای نوروز ۱۴۰۴ بخش قابل قبولی از این اقدامات را برای استفاده مردم استان کرمانشاه و میهمانان نوروزی فراهم کنیم.

منبع خبر: سایت خبری خبربان

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید