۱۴۰۳/۰۲/۳۰

ساخت 47 کمپ گردشگری در شهداد

اکو کمپ گردشگری شهداد با اعتبار 400 میلیارد توامن افتتاح شد.
ساخت 47 کمپ گردشگری در شهداد

به گزارش اخبار ساخته ها؛ محمد مهدی فداکار استاندار کرمان در هفته اول بهمن ماه ۱۴۰۲ در حاشیه افتتاح این اکوکمپ با اشاره به اینکه ظرفیت‌ های گردشگری زیادی در استان کرمان وجود دارد، گفت: باید این ظرفیت ها معرفی و به آن توجه شود.

او افزود: در همین راستا پیگیر ساخت هتل در کرمان هستیم و برخی شرکت ‌ها و سرمایه‌ گذارها برای ساخت هتل اعلام آمادگی کرده ‌اند که این برنامه در مرحله واگذاری زمین است.

استاندار کرمان به اکوکمپ گردشگری هم اشاره کرد و افزود: امروز یک مجموعه اقامتی پنج ستاره در دل کویر لوت و در روستای ملک‌آباد شهداد افتتاح شد که یک ظرفیت بسیار بزرگ است.

او با اشاره به اقدامات شرکت هواپیمایی ماهان در بخش گردشگری و تغییر الگوی کشت و نحوه کشاورزی گفت: ایجاد مجموعه گردشگری پنج ستاره در دل کویر کار بسیار ارزنده‌ای است و تراز گردشگری کرمان را ارتقا داده است.

سعید شاهرخی مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان کرمان در این آیین گفت: عملیات اجرایی این پروژه گردشگری از سال ۹۷ آغاز و در آن ۴۷ کمپ گردشگری ساخته شده است که امروز با حضور جمعی از مسوولان استان به بهره برداری رسید.

او افزود: با توجه به استقبال زیاد گردشگران ایرانی و خارجی از منطقه ثبت جهانی شهداد بنابراین وجود این گونه مراکز اقامتی از ضروریات است.

شاهرخی بیان کرد: این اکوکمپ در کنار دیگر مراکز اقامتی همچون اقامتگاه های بوم گردی و هتل سنتی می تواند نیاز گردشگران را مرتفع کند.

منبع خبر: خبرگزاری میراث آریا

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید