۱۴۰۳/۰۳/۰۲

ساخت سفره‌خانه سنتی در اطراف چشمه خان‌سر

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: در اطراف چشمه خان‌سر باید قهوه‌خانه‌های سنتی، بازارچه زیتون و سوئیت‌های اقامتی ساخته شود.
ساخت سفره‌خانه سنتی در اطراف چشمه خان‌سر

به‌گزارش اخبار ساخته‌ها؛ سید سعید صفوی بیان کرد: حفظ و تأکید بر عناصر معماری، هم‌خوانی بیرونی اقامتگاه‌ها با بافت بومی روستا و ایجاد امکانات رفاهی استاندارد در داخل اقامتگاه‌های بوم‌گردی، باید رویکرد اصلی باشد. 

او در این بازدید گفت: فرصت‌های بسیار خوبی در طبیعت‌گردی، کشاورزی، گردشگری و مذهبی این شهرستان وجود دارد، خانه‌های قدیمی شهر آب‌بر می‌تواند به اقامتگاه سنتی و بوم‌گردی تبدیل شود و برای سرمایه‌گذارانی که در راستای برنامه‌های گردشگری در روستاها متقاضی ایجاد مکان‌های اقامتی، کمپ میان‌راهی، موزه‌ها و بوم‌گردی باشند تسهیلات پرداخت می‌شود. 

صفوی افزود: با برنامه‌ریزی صورت‌گرفته خلأ معرفی مناطق گردشگری و تاریخی را با تهیه کلیپ، انتشارات، کتابچه و بروشور و راهنمای سفر تا حدودی جبران خواهیم کرد.

او افزود: طارم یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های طبیعت‌گردی کشور است که هرساله کوهنوردان زیادی از سراسر جهان برای صعود آن به ایران می‌آیند، اما تاکنون به دلیل ضعف زیرساخت‌ها، امکان ارائه خدمات استاندارد نبوده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان همچنین از درخت چنار روستای زهترآباد که به ثبت ملی رسیده است، بازدید کرد.

منبع خبر: خبرگزاری میراث آریا

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید