۱۴۰۲/۱۲/۱۵

رشد صدور پروانه ساختمانی در تهران

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: ۴ هزار و ۳۲۲ پروانه ساختمانی درچهار ماه ابتدایی امسال در شهر تهران صادر شده است.
رشد صدور پروانه ساختمانی در تهران

به گزارش اخبار ساخته ها؛  حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: در ۴ ماه نخست امسال ۴ هزار و ۳۲۲ پروانه ساختمانی در تهران صادر شده که این آمار درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته که هزار و ۳۱۵ مورد بوده است، رشد حدود ۳۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.

صارمی افزود: از مجموع پروانه‌های صادر شده در چهار ماه ابتدایی امسال ۱۴ هزار و ۸۱۳ واحد مسکونی احداث خواهد شد، این در حالی است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۹ هزار و ۵۰۸ واحد مسکونی بوده و این آمار بیانگر این است که شاهد رشد تولید مسکن در سال ۱۴۰۲ خواهیم بود.

معاون شهردار تهران گفت: از لحاظ متراژ ساخت و ساز نیز در چهار ماه ابتدایی امسال مجوز ساخت برای حدود ۲ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۸۵۶ مترمربع صادر شده که این عدد در مدت مشابه سال گذشته حدود یک میلیون و ۷۵۸ هزار و ۲۹۲ مترمربع بوده است و مقایسه این دو عدد رشد حدود ۵۰ درصدی ساخت و ساز را در پایتخت نشان می‌دهد.

حمیدرضا صارمی همچنین با اشاره به کاهش زمان صدور پروانه‌های ساختمانی افزود: شهرداری تهران بمنظور افزایش رضایت شهروندان، کاهش زمان صدور پروانه را در دستور کار خود قرار داده است که در نتیجه اقدامات، میانگین زمان صدور پروانه از ۱۰۶ روز در ۴ ماه ابتدایی سال گذشته به ۶۲ روز در ۴ ماه ابتدایی امسال کاهش یافته است.

معاون شهردار تهران گفت: مناطق ۱۵، ۴ و ۱۴ در صدر جدول بیشترین تعداد صدور پروانه در چهار ماه ابتدایی امسال قرار گرفتند، همچنین در این بازه زمانی مناطق ۹، ۱۲ و ۳ کمترین تعداد صدور پروانه را داشتند.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازار

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید