۱۴۰۱/۱۱/۱۴

خدمات نظافت خانه چیست؟

مطمئن شوید خدمات دهنده میتواند به بهترین نحو کار خود را انجام دهد.
خدمات نظافت خانه چیست؟

 به گزارش اخبار ساخته ها ، اگر قصد دارید از یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات نظافتی و یا یک نظافتچی مستقل و حرفه‌ای برای نظافت منزل یا محل کارتان استفاده کنید، باید مطمئن شوید که آن‌ها می‌توانند به بهترین نحو کار خود را انجام دهند؛ به همین دلیل باید قبل از شروع به کار آن‌ها سؤالاتی را بپرسید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید.

در ادامه به بررسی چند سؤال مهم پرداختیم که تقریباً تمام موارد لازم را پوشش می‌دهد:

 

  • 1. مزایا و معایب استفاده از یک نظافتچی مستقل چیست؟

مهم است بدانید که یک نظافتچیِ مستقل استخدام می‌کنید و یا یک تیم. یکی از مزایای استخدام یک شخص مستقل برای نظافت، دریافت دستمزد کم است. اما اگر نیمه خالیِ لیوان را ببینیم، استخدام یک نفر می‌تواند برای شما مشکلاتی نیز داشته باشد.

تصور کنید که یک روز قبل از مهمانی شما، نظافتچی دچار بیماری شود و نتواند نظافت منزل شما را انجام دهد، در این صورت هیچ پشتیبانی برای انجام نظافت نخواهید داشت؛ درحالی که اگر از یک شرکت نظافتی استفاده کنید، ممکن است هزینه بیشتری پرداخت کنید، اما دیگر لازم نیست نگران این قبیل مشکلات باشید و شرکت، مسئولیت پشتیبانی از خدمات خود را نیز برعهده خواهد داشت؛ علاوه بر این، زمان‌بندی انجام کارها نیز می‌تواند بسیار آسان‌تر باشد.

 

  • 2. چگونه می توانم سابقه فعالیت ارائه دهندگان خدمات نظافت را مشاهده کنم؟

استخدام یک شخص برای نظافت خانه به این معنی است که فرد جدیدی را به فضای شخصی خود دعوت می‌کنید. به همین دلیل، باید مطمئن شوید که این شخص قابل اعتماد است. از او بپرسید که از کجا و چگونه می‌توانید با مشتریان قبلیِ وی آشنا شوید. برخی از این افراد دارای وب‌سایت‌های شخصی هستند و می‌توانید کارهای قبلی آن‌ها را در آنجا مشاهده کنید.

برخی دیگر را می‌توان در وب‌سایت‌های حرفه‌ایِ مشتری‌ها پیدا کرد. همچنین اگر با یک شرکت نظافتی قرارداد می بندید، آن‌ها وظیفه دارند سابقه افرادی را که استخدام می‌کنند، مورد بررسی قرار دهند. اطلاع از سابقه شرکت خدمات نظافتی یا شخص نظافتچی می‌تواند به شما در انتخاب بهتر کمک کند. اگر یک شرکت تازه ‌تأسیس را انتخاب کرده باشید، باید آگاه باشید که آن‌ها همچنان درحال رفع مشکلات ناشی از شروع کسب‌وکار خود هستند.

 

  • 3. آیا می‌توانید برآوردی از مدت زمان و هزینه انجام کار ارائه دهید؟

هنگامی که یک خانه‌دار یا شرکت خدمات نظافتیِ موردنظر خود را پیدا کردید، وقت بگذارید و با آن‌ها تماس بگیرید یا ایمیل بزنید و درخواست برآورد زمان انجام کار کنید. این کار سبب می‌شود که از نرخ خدمات آن‌ها نیز آگاه شوید، همچنین متوجه می‌شوید که چقدر در قبال انجام کارشان پاسخگو هستند. بسیار مهم است بدانید که قرار است چقدر برای خدمات نظافت هزینه کنید. اکثر افراد یا شرکت‌های خدمات نظافتی برای اولین بازدید از محل، هزینه می‌گیرند اما برخی از آن‌ها بر اساس پروژه یا تعداد افرادی که برای انجام کار می‌فرستند، هزینه دریافت می‌کنند. از آن‌ها بپرسید چقدر طول می‌کشد تا خانه شما تمیز شود و پس از انجام این کار، ممکن است برای هر بار انجام کار همان نرخ ثابت را دریافت کنند یا خیر.

 

  • 4. آیا خسارت آسیب وارد آمده به خانه حین نظافت، پرداخت خواهد شد؟

اگر حین نظافت به خانه آسیبی برسد، این وظیفه نظافتچی است که خسارت را پرداخت کند. با این حال، اگر چیزی در خانه شما وجود دارد که شکننده و ارزشمند است؛ بهتر است از آن‌ مراقبت کنید و قبل از شروع نظافت، آن را در مکان امن قرار دهید.

 

  • 5. آیا تجهیزات و لوازم نظافت، همراه خود دارید؟

بدون شک چیزی که اصلاً دوست نخواهید داشت، این است که یک شرکت نظافتی یا یک نظافتچی استخدام کنید و آن‌ها بدون هیچ تمیزکننده‌ و وسیله‌ای برای نظافت به منزل یا محل کار شما بیایند. برخی از شرکت‌های نظافتی محصولات اختصاصی خود را استفاده می‌کنند، درحالی که برخی دیگر از شما درخواست می‌کنند که آن‌ها را تهیه کنید. اگر محصول خاصی وجود دارد که دوست دارید از آن استفاده کنند، بهتر است آن را قبل از شروع نظافت همراه با دستورالعمل استفاده به شرکت یا شخص نظافتچی بدهید.

 

  • چه خدماتی ارائه می‌دهید؟

افراد ممکن است از یک شرکت خدمات نظافتی یا یک نظافتچی انتظارات متفاوتی داشته باشند. برخی از افراد دوست دارند شخصی را استخدام کنند تا به شکل روزانه کارهای نظافت معمولیِ منزل آن‌ها را انجام دهد، درحالی که برخی دیگر ترجیح می‌دهند خودشان این کارها را انجام دهند و برای کارهای بزرگ‌تری مانند تمیزکردن راه‌پله‌ها یا نظافت حمام از آن‌ها کمک بگیرند. هزینه‌های استفاده از یک شرکت ارائه دهنده خدمات نظافتی و یک فرد نظافتچی با هم متفاوت است؛ به همین دلیل مطمئن شوید در مقابل هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، تمام خواسته‌های شما انجام خواهد شد.

 

  • 7. نحوه آموزش شما به چه شکل بوده است؟

شرکت‌های نظافتی کارکنان خود را به شکل‌های مختلفی آموزش می‌دهند. حتماً از نحوه آموزش کارمندان سؤال کنید تا متوجه شوید که آیا می‌توانید در هر بار نظافت از آن‌ها انتظار یکسانی داشته باشید یا خیر. آگاهی از چگونگی آموزش آن‌ها همچنین به شما این امکان را می‌دهد که بدانید یک شرکت، چقدر متعهد به موفقیت کارکنان خود و درنتیجه رضایت کلی مشتریان است.

 

  • 8. آیا رضایت من تضمین شده است؟

مهم است از همان ابتدا متوجه شوید نظافتچی یا شرکت نظافتی منزل شما، چگونه با شما ارتباط برقرار می‌کند و اگر از کاری که انجام داده‌اند، ناراضی باشید؛ چه عکس‌العملی نشان خواهند داد. اگر شما ناراضی باشید، یک شرکت یا فرد خوب تلاش می‌کند تا رضایت شما را جلب کند.

 

  • 9. آیا از چک‌لیست استفاده می‌کنید؟

تصور شما از روش نظافت خانه ممکن است با یک نظافتچی درمورد نحوه نظافت متفاوت باشد. بسیاری از نظافتچی‌های حرفه‌ای از یک چک‌لیست استفاده می‌کنند. می‌توانید از آن‌ها درخواست کنید که چک‌لیست را مشاهده کرده تا اگر مکان‌هایی که می‌خواهند نظافت کنند در چک‌لیست وجود ندارد، به آن اضافه شود.

 

  • 10. آیا یک قرارداد کتبی خواهیم داشت؟

یک نظافتچی یا یک شرکت نظافتی می‌تواند به شما وعده‌های مختلفی دهد و این ممکن است بسیار فریبنده باشد. به همین دلیل بهتر است همه موارد را به شکل مکتوب در قرارداد ذکر کنید تا تمام خدمات موردنظر خود را دریافت نمایید. داشتن یک قرارداد مکتوب، هم برای شما و هم برای شرکت یا شخص نظافتچی می‌تواند اطمینان ایجاد کند.

به نقل از ماهنامه « ویکی کلین »

انتهای پیام/

برچسب ها

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا قیمت مسکن تا پایان سال 1401 کاهش می یابد؟