۱۴۰۲/۱۲/۱۵

تعیین تکلیف اراضی طرح نهضت ملی مسکن شهرستان نطنز و نحوه ساخت و ساز آن

در جلسه شورای مسکن شهرستان نطنز ضمن تعیین تکلیف مبحث اراضی طرح نهضت ملی ساخت منازل به شیوه ویلائی در برخی از شهرها مورد بررسی قرار گرفت.
تعیین تکلیف اراضی طرح نهضت ملی مسکن شهرستان نطنز و نحوه ساخت و ساز آن

به گزارش اخبار ساخته ها؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان به همراه معاونین این اداره‌کل و رؤسای ذیربط، بمنظور پیگیری وضعیت طرح نهضت ملی مسکن شهرستان نطنز و حضور در جلسه شورای مسکن، به این شهرستان سفر کرد.  

جلسه شورای مسکن شهرستان نطنز با حضور فرماندار، شهرداران و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد و مباحث مرتبط با طرح نهضت ملی مسکن مورد بررسی قرار گرفت همچنین پیرامون رفع موانع و مشکلات با مشورت اعضا تصمیم‌گیری شد.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در حاشیه این جلسه اظهار داشت: برای تامین مسکن مردم شهرهای شهرستان نطنز، تلاش وافری توسط مسئولین استانی و شهرستانی صورت پذیرفته همچنین پیگیری‌های لازم در کمیته‌ها و شوراها بعمل آمده است.  

وی افزود: همکاری دستگاه‌های دولتی به خصوص بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تامین زمین شهرهای این شهرستان بسیار موثر واقع شد و این امکان فراهم آمد تا به متقاضیان حائز شرایط فعال سه شهر از شهرستان نطنز به صورت تک واحدی زمین اختصاص یابد.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اذعان داشت: در جهت رفع مشکلات تامین زمین در شهر بادرود راهکارهایی ارائه شد و مقرر گردید با برگزاری کمیته‌ای خاص و بررسی و پیگیری موانع مرتفع شود.  

وی عنوان کرد: در شهرستان نطنز در مجموع در شهرهای (نطنز، بادرود، طرق‌رود و خالدآباد) بیش از یکهزار و ۶۰۰ متقاضی حائز شرایط فعال شناخته شدند که مباحث تامین زمین مورد نیاز و الحاق اراضی به محدوده شهری مورد بررسی قرار گرفت و در رابطه با آن تصمیم گیری شد.  

قاری‌قرآن ساخت مسکن با کیفیت مطلوب و رفع مشکل مسکن مردم را از اهداف اصلی طرح نهضت ملی دانست و گفت: یکی از دغدغه‌های‌ مردمی برخی از شهرها عدم امکان آپارتمان نشینی بود که سعی شده است در هر شهر به فراخور فرهنگ، اقلیم و نیاز آن شهر نسبت به ساخت واحدها اقدام شود لذا در شهرهای کوچک مطابق با شرایط اقلیمی در صورت وجود زمین به میزان کافی، اراضی به صورت تک واحدی واگذار می‌شود.  

وی عنوان کرد: با توجه به‌ ابلاغ تفاهم‌نامه‌ای به شهرداری‌های این شهرستان در خصوص آماده‌سازی اراضی طرح نهضت ملی مسکن، موضوع مورد پیگیری قرار گرفت و بر سرعت بخشی آن تاکید شد.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر و تا تامین اراضی مورد نیاز امکان ثبت نام برای این شهرستان در سامانه طرح نهضت ملی مسکن میسر نمی‌باشد و فقط متقاضیان مرتبط با قانون جوانی جمعیت امکان ثبت نام دارند. وی بیان داشت: با توجه به‌ اهمیت شناسایی بافت فرسوده شهر نطنز در طرح جامع فعلی، تصمیمات لازم در این رابطه اتخاذ شد.  

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید