۱۴۰۲/۱۲/۱۵

تصمیم بانک مرکزی برای صف‌ شکنی وام خرد

بانک مرکزی دو بانک قرض‌ الحسنه مهر ایران و رسالت را به بانک‌ های عامل پرداخت‌ کننده تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزند اضافه کرد.
تصمیم بانک مرکزی برای صف‌ شکنی وام خرد

به گزارش اخبار ساخته ها؛ بانک مرکزی برای تسریع در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و فرزند و کاهش صف متقاضیان این تسهیلات دو بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و رسالت را به بانک‌های عامل پرداخت‌کننده اضافه کرد. همچنین براساس این تصمیمات بانک‌های عامل ۱۲۵هزار فقره تسهیلات ازدواج و ۱۱۰هزار تسهیلات فرزند مازاد بر سهمیه‌های ابلاغی در سال جاری به متقاضیان پرداخت خواهند کرد.

حسب دستور و تاکید ریاست محترم جمهوری و تاکید رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر تسریع اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و فرزند و لزوم کاهش صف متقاضیان دریافت این تسهیلات، بانک مرکزی تمهیداتی اندیشید که علاوه بر اعطای تسهیلات سهمیه‌های ابلاغی، بانک‌های عامل برای کاهش متقاضیان در صف نسبت به پرداخت ۱۲۵هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و ۱۱۰هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه فرزند مازاد بر سهمیه‌های قبلی تا پایان سال جاری اقدام کنند. همچنین در طرح جدید بانک مرکزی بانک‌های قرض‌الحسنه مهر و رسالت نیز که در سال جاری عامل پرداخت این نوع تسهیلات نبودند نیز در سامانه ازدواج و فرزند بانک مرکزی فعال شده و امکان ثبت‌نام متقاضیان در این دو بانک نیز فراهم شده است. تا پایان روز ۱۱دی‌ماه ۱۳۰هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و ۳۵هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند توسط شبکه بانکی به متقاضیان پرداخت شده است.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید