۱۴۰۲/۱۲/۱۵

تشدید بحران آب در تهران

یک عضو شورای شهر تهران اعلام کرد: اگر وضعیت آلودگی هوا به همین منوال ادامه یابد تعداد قربانیان آن از جنگ تحمیلی بیشتر خواهد شد.
تشدید بحران آب در تهران

به گزارش اخبار ساخته ها؛ مهدی پیرهادی، عضو شورای شهر تهران، دیروز در جلسه شورای شهر گفت: بیش از ۲۷‌هزار نفر در کشور و ۶۳۹۸ نفر در تهران در طول یک سال به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست داده‌اند. اگر به همین منوال پیش برویم تعداد جان‌باختگان به دلیل آلودگی هوا از شهدای هشت سال دفاع مقدس پیشی خواهد گرفت. وی ادامه داد: اجرای استانداردهای سوخت را نمی‌توان به سال ۱۴۰۷ موکول کرد؛ اما وزارت نفت نامه‌‌‌ای تنظیم و اعلام کرده که این استانداردسازی تا سال ۱۴۰۷ به تاخیر بیفتد. تا چه زمانی باید استانداردسازی با تاخیر مواجه شود؟

اشکال در علت‌‌‌یابی آلودگی هوا

دیروز همچنین، عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه هر ساله موارد جدیدی در علل‌یابی آلودگی هوا مطرح می‌شود، گفت: سنجش علت آلودگی هوای تهران مشکل دارد. جعفر شربیانی دیروز در جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکری گفت: آلودگی هوا در پایتخت بیش از دو دهه در فصول سرد سال حساسیت پیدا می‌کند. اظهارنظرهای مختلفی از سوی دستگاه‌های مختلف و متهمان اول این موضوع مطرح می‌شود و اخیرا معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط‌زیست نیز اعلام کرده که زباله‌سوزی در اطراف تهران علت اصلی آلودگی هوای پایتخت است. وی ادامه داد: به نظر می‌رسد در سنجش علت آلودگی هوای تهران مشکل داریم و در علل‌یابی هر ساله موارد جدیدی مطرح می‌شود. بنابراین در خصوص این موضوع مهم که ۲۳ دستگاه در آن دخیل هستند ضرورت دارد که یک‌بار تکلیف علت‌یابی آلودگی هوای تهران روشن شود.

تشدید بحران آب تهران

اعضای شورای شهر تهران همچنین از تشدید بحران آب در تهران خبر دادند. مهدی چمران، رئیس شورا در جلسه روز گذشته شورای شهر با تاکید بر اینکه وضعیت آب در استان تهران وخیم است، گفت: اگر باران نبارد معلوم نیست چه خواهد شد؛ بسیار وضعیت ناگواری را شاهد هستیم و ظرفیت سدها به حداقل رسیده است. حداقل کاری که مردم می‌توانند انجام دهند صرفه‌جویی در مصرف آب است تا بتوان آب را به گونه‌‌‌ای تامین کرد.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید