۱۴۰۳/۰۴/۳۰

امضا تفاهم نامه ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد

تفاهم نامه ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی(ره) امضا شد.
امضا تفاهم نامه ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد

به گزارش اخبار ساخته ها؛ مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان، میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) امضا شد.

غلامرضا صالحی رییس بنیاد مسکن در مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان با همکاری کمیته امداد امام خمینی، با اشاره به اینکه صفر تا ۱۰۰ واحدها از تهیه نقشه تا پایان عملیات اجرایی توسط بنیاد مسکن انجام خواهد شد، گفت: برای ساخت این واحدها تسهیلات ۵ درصد با بازپرداخت ۲۰ ساله در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: بازپرداخت این تسهیلات ۲ سال دوره تنفس دارد و کمیته امداد نیز کمک‌های بلاعوض و کمک‌های خیران را در اختیار قرار خواهد داد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به تفاهم‌نامه قبلی کمیته امداد با بنیاد مسکن، اضافه کرد: این تفاهم‌نامه با همکاری بنیاد مسکن، کمیته امداد و بسیج سازندگی برای ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی مددجویان بوده که عملیات اجرایی آن به پایان رسیده و تا پایان ماه مبارک رمضان ۳۳ هزار واحد به جامعه هدف تحویل می‌شود.

سید مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد با تقدیر از نگاه دولت سیزدهم به موضوع مسکن محرومان، اظهار کرد: خیران و مردم نیکوکار نیز کمک‌های قابل توجهی در موضوع مسکن مددجویان دارند که لازم است به طور ویژه از آنها تقدیر و تشکر کنیم.

رییس کمیته امداد با اشاره به جامعه هدف برنامه مسکن کمیته امداد به ویژه در خصوص تفاهم‌نامه ۳۰ هزار واحدی با بنیاد مسکن، تاکید کرد: اولویت نخست در واگذاری مسکن به مددجویان، خانواده‌های سه نفر به بالا هستند که در شهر و روستا سکونت دارند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه تفاهم‌نامه ۳۰ هزار واحدی با بنیاد مسکن شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت را نیز شامل می‌شود، گفت: تسهیلات قرض‌الحسنه ارزان‌قیمت برای جامعه هدف این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده است و مراحل اجرایی ساخت خانه‌ها توسط بنیاد مسکن انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع خبر: وزارت راه و شهرسازی

 

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید