۱۴۰۲/۰۷/۰۲

آشنایی با علل خرابی درب اتوماتیک پارکینگ

درب‌های اتوماتیک به علت کارایی بالا و مزایایی که دارند، طی چند دهه گذشته مورد توجه بسیاری قرار گرفته‌اند. 
آشنایی با علل خرابی درب اتوماتیک پارکینگ

 به گزارش خبرنگار اخبار ساخته‌ها؛ از جمله مهم‌ترین مزایای درب‌های اتوماتیک، امنیت بسیار بالای آنها، باز و بسته شدن راحت و آسان برای همه، کاهش آلودگی‌های صوتی و غیره است. همین استفاده زیاد و الکترونیکی بودن این درب‌ها، گاهی مشکلاتی نیز به دنبال دارد. 

یکی از این مشکلات، باز و بسته شدن خودبه‌خودی جک پارکینگ است. برای رفع این مشکل، به علت تخصصی بودن آن نیاز است برای تعمیر آن به افرادی که در این زمینه تخصص دارند، مراجعه نمایید.

مهم‌ترین عامل باز و بسته شدن خود به خودی جک پارکینگ:

از مشکلات رایج درب‌های اتوماتیک پارکینگ‌ها، باز و بسته شدن خودبه‌خودی درب پارکینگ‌ها است. در این قسمت به بعضی از علل آن اشاره می‌کنیم:

 تداخل فرستنده و گیرنده مرکز فرمان

یکی از علت‌های این مشکل، می تواند تداخل فرستنده و گیرنده مرکز فرمان باشد که باعث می‌شود جک اتوماتیک درب پارکینگ‌ها خودبه‌خود باز و بسته شوند. این مشکلات می‌تواند مشکلات دیگری نیز به دنبال داشته باشد؛ چرا که باز و بسته شدن خودبه‌خودی درب پارکینگ، امنیت جانی و مالی ساکنان ساختمان را به خطر می‌اندازد. پس بهتر است هر چه سریعتر نسبت به تعمیر جک درب اتوماتیک پارکینگ اقدام لازم را به عمل آوریم.

   سیستم‌های مشابه با فرکانس‌های یکسان

 یکی دیگر از علل باز و بسته شدن خودبه‌خودی جک پارکینگ، وجود سیستم‌های مشابه با فرکانس‌های یکسان است. به عنوان مثال؛ همسایه شما ریموت جک درب پارکینگ اتوماتیک خود را می‌فشارد، ولی در عین ناباوری درب اتوماتیک پارکینگ شما باز می شود! چرا که در این زمان سنسورهای سیستم جک درب اتوماتیک پارکینگ نمی‌تواند تشخیص درستی در گرفتن دستور  بدهد. در نتیجه در عملکرد آن اخلال ایجاد شده و سبب باز و بسته شدن جک درب پارکینگ شما نیز می‌شود.

 به عبارت دیگر علت این امر آن است که کدهای بر روی گیرنده‌های ریموت هر دو دستگاه، تصادفاً یکسان تعریف شده‌اند. درنتیجه هر دو درب اتوماتیک با هم شروع به باز یا بسته شدن می‌کنند.

 اتصالی در سیم‌کشی جک

همچنین در موارد دیگری ممکن است سیم برق‌کشی جک برقی درب اتوماتیک اتصالی کرده باشد، که این مشکل نیز سبب باز وبسته شدن خودبه‌خودی درب پارکینگ می‌شود.

 حل مشکل باز و بسته شدن خودبه‌خودی جک پارکینگ:

 برای عملکرد صحیح این درب‌های اتوماتیک، لازم است به طور مداوم و سالانه سرویس‌دهی و خدمات‌رسانی به آن ها انجام شود؛ چرا که درب‌های اتوماتیکی که از این سرویس‌ها و خدمات بی‌بهره هستند، به آسانی خرابی یا استهلاک را به دنبال خواهند داشت.

  از دلایلی که گفتیم سبب می‌شود که جک‎های درب اتوماتیک پارکینگ خودبه‌خود باز و بسته شوند، وجود داشتن سیستم‌های شبیه به هم با فرکانس‌های مشابه در آن مکان می‌باشد. بهتر است از کسی که می‌خواهد درب اتوماتیک را برای شما نصب و راه اندازی کند، درخواست کنید تا تغییراتی را که لازم دارد، در مرکز فرمان اعمال کند.

 در بعضی موارد این تغییرات بدین صورت است که ریموت مورد استفاده درب اتوماتیک شما دارای کد یکسان نباشد. ریموت دارای کد، بدین صورت می‌باشد که پس از هر بار استفاده از ریموت درب اتوماتیک پارکینگ، کد موجود در ریموت تغییر کند و یک کد جدید انتخاب شود که فقط گیرنده سیستم درب اتوماتیک پارکینگ شما قادر به شناسایی این کد می‌باشد. درنتیجه باعث باز و بسته شدن خودبه‌خودی جک پارکینگ برای همسایه یا دیگران نمی‌شود. البته لازم به ذکر است این تکنولوژی قیمت و بهای بیشتری دارد، ولی به دلیل اینکه امنیت بالایی ایجاد می کند، اغلب مردم ترجیح می‌دهند از این سیستم استفاده کنند.

 بهترین راه حل برای پیشگیری از مشکل باز و بسته شدن خودبه‌خودی جک درب پارکینگ ، استفاده از روش بسته‌بندی جک‌های پارکینگی است؛ به این صورت که تمام لوازم درون جعبه، هر یک درون جعبه خودش قرار گرفته است. این باعث می‌شود جک درب اتوماتیک پارکینگ و لوازم جانبی آن در حمل و نقل و رسیدن به مقصد، دچار آسیب نشود و صحیح و سالم به دست مصرف‌کننده برسد.

 نکته آخر اینکه؛ یکی از مهم‌ترین موارد در زمینه خرید جک‌های پارکینگی در کنار کیفیت و قیمت آن ، خدمات پس از فروش و گارانتی است.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
به نظر شما کدام یک از حیطه های شغلی زیر در بین مهندسین عمران محبوبیت بیشتری دارد؟