۱۴۰۳/۰۴/۳۰

۹۰درصد تسهیلات اشتغال به هدف اصابت کرد

وزیر اقتصاد گفت: با ‌سازوکار نظارت‌های پسینی در اقصی نقاط مختلف دچار آفت پول‌پاشی نشده‌ایم.
۹۰درصد تسهیلات اشتغال به هدف اصابت کرد

به گزارش اخبار ساخته ها؛ سیداحسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در همایش تقدیر از یاران اشتغال و خودکفایی اظهار کرد: در حوزه سیاست‌های ایجاد اشتغال و تحرک اقتصادی در ایامی هستیم که ثمره زحمات و تلاش‌های گذشته دوستان در بخش‌های مختلف آرام‌آرام به ثمر می‌نشیند.

او افزود: نرخ بیکاری که در بهار۱۴۰۲ به ۸.۹درصد رسیده بود، در تابستان باز هم کاهش پیدا کرد و کمتر فصلی را در سال‌های گذشته داشتیم که همزمان با افزایش نرخ مشارکت انگیزه مشارکت اقتصادی جمعیت فعال افزایش یابد. خاندوزی همسویی افزایش نرخ مشارکت اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری را امیدوارکننده دانست و گفت: این نشان می‌دهد که تدابیر رئیس‌جمهور، دولت و دوستان در نهادهای عمومی مانند کمیته امداد و خانواده بزرگ دست‌اندرکار ایجاد اشتغال به نتیجه رسیده است و می‌توان به بهبود بیشتر امیدوار بود. او با اشاره به اینکه بالغ بر ۹۰درصد تسهیلات اشتغال بر اساس صحت‌سنجی، اصابت به هدف داشته‌اند، یادآور شد: ‌سازوکار نظارت‌های پسینی در اقصی نقاط مختلف خیال ما را بابت به هدف رسیدن این تسهیلات راحت می‌کند و دچار آفت پول‌پاشی نشده‌ایم. وزیر اقتصاد همچنین گفت: به لحاظ کمیت هم تلاش مجموعه مجلس، دولت و نظام سیاستگذاران اشتغال کشور این بوده که تامین مالی اشتغال درصد بیشتری محقق شود.

او به آماری در این زمینه اشاره کرد و ادامه داد: مشخصا تامین مالی اشتغال فقط از طریق شبکه بانکی برای مخاطبان کمیته امداد در طول ۳سال گذشته از ۱۰هزار میلیارد تومان به ۲۵هزار میلیارد تومان رسیده و سپس به ۳۵هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است و همچنین بخش دیگری از تامین مالی در قالب تبصره۱۸ که سهمی از آن مربوط به کمیته امداد بود، از ۳۵۰میلیارد تومان سال۱۴۰۰ به یک هزار میلیارد تومان در سال۱۴۰۱ رسید و برای ۱۴۰۲ امیدواریم با درصد بالاتری محقق شود. او همچنین درباره تقویت صندوق‌های ضمانت نیز اعلام کرد: در سال۱۴۰۱ حدود ۹۰میلیارد تومان برای افزایش سرمایه صندوق تضمین اشتغال امداد در نظر گرفتیم که برای اثر اهرمی این صندوق‌ها موثر است و بسیار بیشتر از آن باید برای سال۱۴۰۲ باشد. او ادامه داد: مدیران شبکه بانکی هم هر چه از این اقلام استفاده کنند که مشمول سقف ترازنامه بانک مرکزی نمی‌شود کمک می‌کند که بتوانیم مساله تضمین و وثیقه را از دغدغه‌های جدی وزارت اقتصاد بوده است، دنبال کنیم.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید