۱۴۰۳/۰۴/۳۰

کاهش تعداد ساختمان های بسیار پرخطر پایتخت

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: تعداد ساختمان های بسیار پرخطر از ۱۲۹ به ۷۱ مورد کاهش یافت.
کاهش تعداد ساختمان های بسیار پرخطر پایتخت

به گزارش اخبار ساخته ها؛ قدرت اله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار کرد: تعداد ساختمان‌های بسیار پرخطر از ۱۲۹ به ۷۱ مورد کاهش یافت.

وی افزود: تا پایان سال این اماکن باید تعیین تکلیف شوند. این ساختمان ها شامل بیمارستان، کارخانه، اماکن تجاری، دولتی و انبار است که ایمن‌سازی را انجام نمی دهند و برای آنها پرونده قضایی تشکیل شده است.

محمدی با بیان اینکه اگر مالکین ساختمان های بسیار پر خطر تمکین نکنند و ایمن‌سازی را انجام ندهند، این ساختمان ها پلمپ خواهند شد، گفت؛ از مالکین تقاضا می‌کنیم که ایمن سازی کنند، ما هم به آنها کمک خواهیم کرد. دستگاه‌ قضایی در مسیر ایمن‌سازی ساختمان های ناایمن همراه ماست‌.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در ادامه با بیان اینکه ۱۰ درصد از حریق های ما در سال به دلیل مباحث مربوط به سیم کشی و اتصال برق است، افزود: در سال ۱۴۰۱، ۲۵۳۶ حادثه مربوط به این مسائل بود. البته در سال  ۱۴۰۲ این آمار کاهشی بود.

 وی با اشاره به اینکه موارد مربوط به واحدهای مسکونی برای یکسری تجهیزات محدود مثل یک یخچال، لباسشویی و... است، گفت:  در حال حاضر در بعضی از خانه ها از چند وسایل برقی استفاده می‌کنند که این بار اضافه را به شبکه تحمیل می‌کند و ممکن است باعث اتصال برق و حریق شود.

محمدی در مورد بازار هم تاکید کرد: سیم کشی و ظرفیت بازار مربوط به ۱۰۰ سال گذشته است و جوابگوی نیاز فعلی نیست. خسارات حادثه در بازار بالاست و نیاز به رسیدگی فوری دارد. جلسات زیادی در مورد بازار گذاشتیم که متاسفانه متوقف شد. برای موضوع ایمن‌سازی و نوسازی بازار یک کمیته شامل دستگاه قضایی، آتش‌نشانی ، اصناف و بازاریان و... باید تشکیل شود. ۸۰ درصد سرمایش بازار توسط کولر گازی است که نیاز است سیستم برق رسانی آن نو شود. در بازار سید ولی عملیات اطفای حریق ۵۴ ساعت طول کشید، چون هیچ گونه وسیله ایمن‌سازی در آن وجود نداشت.

 وی در پایان گفت: در موضوع بازار به دلیل وجود کابل ها؛ خودرو و نردبان های سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نمی‌توانند از آن عبور کنند. ۴۰ درصد حوادث بازار به موضوعات برق مربوط است این در حالی است که روزانه ۱.۵ میلیون نفر در آن تردد می‌کنند. البته ۲۰ تا ۳۰ درصد ایمن سازی موضوعات مربوط به برق در بازار با کمک دستگاه قضایی و میراث فرهنگی انجام شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر: تجارت نیوز

 

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید