۱۴۰۳/۰۴/۳۰
قیمت سیمان در بازار افزایش یافت.

پیش بینی قیمت جدید سیمان در سال 1402

قیمت سیمان در بازار به دلیل افزایش تقاضا بر اثر رشد ساخت و ساز است صعودی شد.
پیش بینی قیمت جدید سیمان در سال 1402

به گزارش خبرنگار اخبار ساخته ها؛ «حمید فرمانی» رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به آخرین تحولات بازار سیمان، اظهار داشت: عرضه سیمان هم اکنون متناسب با نیاز بازار انجام می‌شود و برای تدام این عرضه نیز مقرر شده است جلسه‌ای با حضور اعضای انجمن صنفی کارفرمایان صنعتی سیمان و مسوولان وزارت نیرو در تاریخ ۱۴ تیر ۱۴۰۲ برگزار شود تا بتوانیم با حداکثر توان ممکن در فصل گرم تولید سیمان داشته باشیم.

این مقام صنفی با انتقاد از عدم مداخله دولت در بازار خرده فروشی سیمان، گفت: همه ابزارهای نظارتی دولت بر کارخانه سیمان متمرکز شده است، اما اگر بیشترین تولید را هم داشته باشیم به دلیل وجود واسطه‌گران و دلالان بین محصول خریداری شده از بورس کالا و مصرف‌کننده نهایی بازهم امکان ایجاد نابسامانی در بازار وجود دارد.

وی ادامه‌داد: نهادهای متولی بازار از جمله وزارت صمت ابزاری برای ساماندهی واسطه‌گران بازار سیمان ندارد و همین مساله می‌تواند تلاش سایر ارکان از جمله بخش تامین برق و کارخانه‌های سیمان برای ساماندهی بازار را تحت تاثیر قرار داده و بی‌اثر کند.

فرمانی بیان‌داشت: به همان اندازه که تولید کارخانه سیمان اهمیت دارد، نظارت بر رسیدن محصول به دست مصرف‌کننده نهایی نیز اهمیت قابل توجه دارد.

وی ادامه‌داد: قیمت سیمان به ‌دلایل مختلف از جمله تقاضا در بخش‌های مختلف و همچنین هزینه‌های حمل در نقاط مختلف کشور، تفاوت زیادی دارد و همین مساله عاملی است که شاخص میانگین قیمت را بی‌اعتبار می‌کند.

 رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، با اشاره به قیمت سیمان در روزهای ابتدایی فصل گرم گفت: ۲۲ کارخانه سیمان، کالای خود را در قیمت پایه تعیین شده بورس کالا عرضه کردند و این به معنای آن است که هیچ گونه افزایش قیمتی در این بخش از بازار شاهد نبوده‌ایم.

 فرمانی گفت: در سال ۱۴۰۲ تقاضا در بازار سیمان اضافه شده که به دلیل سرعت گرفتن پروژه‌های عمرانی و همچنین افزایش ساخت و ساز است و هم اکنون با عرضه متناسب با نیاز، در حال تامین نیاز بازار هستیم.

قیمت انواع سیمان در بازار

برند و نوع سیمان

قیمت درب کارخانه (تومان)

برند و نوع سیمان

قیمت درب کارخانه (تومان)

تهران تیپ ۲

(پاکت) ۷۷۷۰۰

مرکب نکا

(پاکت) ۵۹۹۰۰

جاجرود ۲

(پاکت) ۷۵۹۰۰

سبزوار ۲

(پاکت) ۵۰۰۰۰

پوزولان تهران

(پاکت) ۶۷۵۰۰

تیپ ۵ تهران

(پاکت) ۷۳۰۰۰

ساوه ۲

(پاکت) ۷۳۰۰۰

شاهرود ۲

(پاکت) ۵۹۹۰۰

پوزولان ساوه

(پاکت) ۵۳۵۰۰

فله تهران ۲

هرتن ۱۲۶۰۰۰۰

آبیک ۲

(پاکت) ۷۶۷۰۰

فله جاجرود ۲

هرتن  ۱۳۵۰۰۰۰

فیروزکوه ۲

(پاکت) ۶۶۰۰۰

فله شاهرود ۲

۹۷۰۰۰۰

مرکب فیروزکوه

(پاکت) ۶۲۵۰۰

فله ساوه ۲

۱۲۵۰۰۰۰

مرکب فراز

(پاکت) ۶۱۵۰۰

ساوه تیپ ۱

۱۱۸۰۰۰۰

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید