۱۴۰۳/۰۵/۰۲

پرداخت حدود ۱۵۰ همت تسهیلات ازدواج توسط شبکه بانکی

از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا تاریخ ۳۰‌ بهمن‌ماه، بالغ بر ۷۳۲هزار فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ ۱۴۹.۶هزار میلیارد تومان توسط شبکه بانکی پرداخت شده است.
پرداخت حدود ۱۵۰ همت تسهیلات ازدواج توسط شبکه بانکی

به گزارش اخبار ساخته ها؛ از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا تاریخ ۳۰‌ بهمن‌ماه، بالغ بر ۷۳۲هزار فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ ۱۴۹.۶هزار میلیارد تومان توسط شبکه بانکی پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸درصد رشد داشته است. مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: همچنین با توجه به سهمیه تکلیفی در‌نظرگرفته‌شده بابت این تسهیلات که تا تاریخ ۳۰‌‌‌‌بهمن‌ماه، مبلغ ۱۳۵.۷هزار میلیارد تومان است، عملکرد شبکه بانکی در این خصوص بیش از ۱۱۰درصد است که نشان از همکاری خوب شبکه بانکی در اعطای تسهیلات مزبور در سال جاری دارد.

صحابی با اشاره به تاکیدات رئیس‌جمهوری مبنی بر کاهش صف تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تصریح کرد: بر این اساس و همچنین دستور رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر لزوم تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات مذکور، این بانک تمهیداتی اندیشید تا به‌رغم پیوستگی و سیال بودن جریان ورود و خروج متقاضیان این تسهیلات، علاوه بر تعهدات و سهمیه‌های ابلاغی به بانک‌های عامل بابت اعطای تسهیلات ازدواج در سال جاری، برای کاهش متقاضیان در صف تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بانک‌های عامل نسبت به پرداخت تسهیلات ازدواج به ۱۲۵هزار نفر از متقاضیان در صف ازدواج و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند به تعداد ۱۱۰هزار نفر از متفاضیان در صف تسهیلات مزبور تا پایان سال جاری اقدام کنند.

او افزود: همچنین تفاهم شده است بانک قرض‌الحسنه مهر و قرض‌الحسنه رسالت نیز نسبت به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری به متقاضیان اقدام کنند. با توجه به تفاهمات به‌عمل‌آمده متقاضیان در صف از تعداد ۲۷۰هزار به تعداد ۱۹۴هزار نفر رسیده است. مقام مسوول بانک مرکزی با بیان اینکه عملکرد شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات یادشده به صورت مداوم در حال رصد و پایش است، یادآور شد: پیگیری به حداقل رساندن متقاضیان در صف تسهیلات مذکور به‌جدیت در دستور کار بانک مرکزی و بانک‌های عامل قرار دارد و انتظار می‌رود تا پایان سال جاری شاهد کاهش متقاضیان در صف تسهیلات قرض ‌الحسنه ازدواج باشیم. صحابی در پایان تاکید کرد:‌ از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن‌ماه تعداد ۶۸۳هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند به مبلغ ۴۲.۴هزار میلیارد تومان توسط شبکه بانکی به مشمولان پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۹درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید