۱۴۰۳/۰۳/۰۲

وعده ساخت مسکن ملی هنوز به نقشه اولیه پروژه هم نرسیده است

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل گفت: وعده ساخت یک میلیون مسکن در سال هنوز به مرحله نقشه اولیه پروژه هم نرسیده است.
وعده ساخت مسکن ملی هنوز به نقشه اولیه پروژه هم نرسیده است

به گزارش اخبار ساخته ها؛  دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل گفت: وعده ساخت یک میلیون مسکن در سال هنوز به مرحله نقشه اولیه پروژه هم نرسیده است برخی از مسئولان نمی‌خواهند بپذیرند که نمی‌توان بدون برنامه ریزی این وعده را عملی کرد.

ستاد اقتصادی دولت در جمع بندی خود در زمینه عرضه فولاد و سیمان در بورس کالا به عدم خروج این دو محصول از بورس رأی داد که دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل نیز تاکید دارد اتفاقاً دخالت دولت در بورس و بازار باید کنار رود و طرح خروج فولاد و سیمان از بورس قطعاً راهگشا نیست.

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل جوسازی‌های اخیر در خصوص طرح گرانی مسکن به دلیل عرضه برخی مصالح ساختمانی در بورس کالا توسط وزیر راه و شهرسازی را در راستای افزایش مداخله‌های نافرجام در نظام بازار تلقی کرد و خواستار کاهش دخالت‌های دولت در بورس و بازار شد.

انوش رحام با بیان اینکه گفته‌های وزیر راه و شهرسازی در خصوص دلیل گرانی مسکن منطقی نیست، اظهار کرد: با بیرون آوردن کالاهایی مثل فولاد و سیمان از بورس نمی‌توان انتظار کاهش قیمت مسکن را داشت.

رحام خاطرنشان کرد: برخی فکر می‌کنند با بیرون کشیدن کالاها از بورس می‌توانند مداخلاتشان را در بازار کالایی افزایش دهند. البته در عرضه‌های بورسی نیز دولت سعی دارد مداخله کند؛ از تعیین قیمت‌ها گرفته تا تعیین محدوده عرضه و تقاضا، حال آنکه با مداخلات دولت در نظام بازار و عرضه و تقاضا، نظم معاملات بهم می‌خورد و اگر دولت قصد اصلاح بازار را دارد باید از دخالت در سازوکار بورس پرهیز کند.

به گفته او بورس در همه دنیا بازاری مدرن و بدون مداخله برای کشف قیمت است. در این بازار باید رقابت به صورت آزادانه شکل بگیرد تا قیمت‌ها بر اساس رقابت سالم کشف شود.

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل متذکر شد: اگر دولت برای کاهش قیمت‌ها مصمم است باید چند نرخی ارز را در اقتصاد از بین ببرد و نرخ تورم را کنترل کند. ما هنوز تورمی بالای ۴۰ درصد در اقتصاد داریم و آن طور که خود مسئولان اقتصادی می‌گویند این نرخ تورم تا پایان سال هم ادامه دارد.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید