۱۴۰۲/۱۲/۰۷

واگذاری زمین رایگان مسکن کارگری

معاون عمرانی استاندار سمنان گفت: به کارخانه های بزرگ استان برای مسکن کارگران و خانه های سازمانی‌شان، زمین به صورت رایگان اهدا می‌شود.
واگذاری زمین رایگان مسکن کارگری

به گزارش اخبار ساخته ها؛ محمد حمیدی معاون عمرانی استاندار سمنان با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای مسکن استان سمنان، زمین رایگان در اختیار کارخانه ها و تولیدکنندگان بزرگ استان قرار خواهد گرفت، تاکید کرد: این زمین ها در قالب مسکن ملی، ویژه خانه های سازمانی کارگران خواهد بود.

وی با بیان اینکه این زمین ها به کارخانه های دارای شرایط داده می شود تا برای کارگران خود خانه بسازند، ابراز کرد: در برخی موارد مانند کارخانه ها و معادن میامی، درخواست هایی برای ساخت مسکن ویژه کارگران واحد های تولیدی داشتیم که نشان از استقبال این قشر می دهد.

معاون استاندار سمنان بیان کرد: این آمادگی در تمام ۲۰ شهر استان سمنان وجود دارد که برای خانه های کارگران واحد های تولیدی زمین در اختیار قرار دهیم و روند ساخت منازل مسکونی در قالب مسکن ملی آغاز شود.

حمیدی درباره آخرین وضعیت مسکن ملی استان سمنان نیز بیان کرد: خوشبختانه روند ساخت خوب است تا جایی که ۶۶۰ واحد مسکونی در عید فطر پیش رو، افتتاح و به متقاضیان تحویل داده می شود.

وی همچنین درباره مسکن سرخه که به گفته مردم دارای مشکلاتی بود نیز توضیح داد: چاه فاضلاب یک بلوک هشت واحدی این‌ مجتمع مسکن مهر در شهر سرخه به علت حفر و اجرای غیرفنی ریزش و موجب نشست ساختمان شده و لذا بررسی برای اقدامات ایمنی در این‌ مجتمع در بازدید صورت‌ گرفته،‌ انجام‌ شد.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه بازدید تخصصی برای ارائه راهکار برای جلوگیری از نشست بیشتر ساختمان توسط شورای فنی انجام می گیرد، گفت: با توجه‌ به بافت‌ خاک شهر سرخه، مالکان از حفر هرگونه چاه جذبی در داخل ساختمان ها خودداری کرده و برای‌ جلوگیری از وقوع مجدد اینگونه اتفاقات، این چاه ها را با فاصله از ساختمان حفر کنند.

حمیدی بیان کرد: مراحل تصویب این سایت در راستای استفاده در قالب طرح نهضت ملی مسکن پشت سر گذاشته و مقرر شد در نخستین فرصت پرداخت عوارض تغییرکاربری توسط مالکان انجام شود همچنین عملیات اجرایی ساخت مسکن برای متقاضیان‌ نهضت ملی مسکن‌ در سرخه به صورت ساختمان‌ های دو طبقه آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازار

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید